epilepsi başlangıcı

kızım epilipsi hastası ama başlangı olduğu icin tedaviye başladık kendisi 21 yaşında yalnız ilaçları içiyorum diye yalan atmış ve hastalığı ilerlemiş tergretol cr 400 dozajını coğaltılmış olarak tedaviye devam ediyoruz bugün 4 günümüz yalnız uyandırmakta zorluk çekiyorum bir sorun oluşurmu ilaça devam edelimmi 15 dakika uyanıyor ve geri yatıyor sarhoş gibi yürüyor doktorunada ulaşamıyoruz sadece çarşambaları hastanede oluyor şimdiden bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Cevap,

İlaçların etkisi vardır ama dozların ayarlamasını ancak muayene eden doktorunuz yapabilir. Bu konuda ona başvurarak görüş alabilir gerekli düzenlemeleri öğrenebilirsiniz.

Online Doktora sor

2 yorum “epilepsi başlangıcı

  1. gökhan

    Öncelikle bizlere yardimci oldugunuz icin tesekkürler
    ben cocuklugumda 4 veya 5 kez epilepsi nöbeti gecirdim ve 4 yila yakin hapkullandim (ile 8 yaslar arasi ) haplari kullanmaya basladiktan sonra birdaha nöbet gecirmedim ve sonunda haplari biraktim suan yasim 30 ve 4-5 aydir tam uykuya dalarken sicramalar basladi ilk zamanlar tüm vücüdum sicriyordu son bir kac haftadir ayaklarim veya kollarim sicriyor. benim sorumsa acaba tekrar epilepsimi basliyor.
    yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkürler.

    • sevgili gökhan uyku apnesi olabilir uyku merkezlerinde muayene olmanız gerekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.