Ferritin eksikliği

Merhaba,ben 8 ay önce anemi tedavisi gördüm,ferritin düzeyi 8 den 54,4e çıktı o tahlilde (13-150 değerleri baz alınmıştı)oktorum 1,5ltde fazlalığın var uzun seneler korkma artık dedi,bu hafta tekrar tahlil yaptırdım,fe oranı 66,ferritin ise 9,8(^30-300değerleri baz alınmıştı)diğer değerler normal,yaşım 50,adet dönemim biraz sık ,bu arada hemoroid kanamam oldu 15 gün kadar,bunlar ferritinin bukadar düşmesine neden olabilirmi,bu nhastalığın riskleri nedir ne yapmalıyım,teşekkür ederim.

16 yorum “Ferritin eksikliği

 1. demet

  mrb cuma günü kan tahlili verdim ferritin değerim 1 çıktı b 12 vitaminim 124 demirim yok saçlarım dökülüyor . cildiyeye gitmiştim dahileye gönderdi üstüne bide dalga geçti doktora sor durumum vahim mi diye dedi değerlerim genelde düşük burdaki doktorlara güvenmiyorum . ne gibi bir tedavi olabilir sizce ne yapmam gerekiyor.?

 2. ayse

  Merhaba küçük yaştan beri kansızlığım var ve hala geçmedi.Sürekli demir hapı kullandım ama hala demir eksiklğimvar. 1 hafta önce hemoglobib:9.4 demir :20 çıktı. Bir hafta geçtikten sonra şuanki kandeğerleri hemoglobin:11.1 ferritin:5.5çıktı bu büyük bir sorun mudur. Çok fazla halsizlik ve unutkanlık,sinirlilik,baş dönmesi yapıyor.Doktora gittim diğer sonuçları bekliyorum.Talasemi olabilir dediler.Umarım birşey çıkmaz .

 3. ayşe

  feritin değerim 4 geldi korkulacak birşey varmıdır.

 4. aynur

  merhabalar benim feritinim 4damar yolu ile tedavi oldum ama şikayetim geçmedi akdeniz anemisine çevirirmi bu arada kansızlıkda var tşk

 5. hatice

  merhaba 2 gün önce yaptırdığım ferritin testi sonucu 27.2 çıktı.elimdeki test kağında referans aralığı 10-160 görünüyor buna göre benim sonuçlarım çok normal gelmedi bana sizcede düşük mü acaba? ayrıca çok fazla üşüyen eli ayağı hiç ısınmayan 36 yaşında bir bayanım adet düzensizliğim yok her ay normal günde adetimi görüyorum fakat 2 gün gibi kısa bir sürede bitiyor .Lütfen değerlendirirmisiniz.Teşekkür ediyor saygılar sunuyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.