fsh ve lh hormonu ve hamilelik

merhaba,
31 yaşındayım. bir buçuk senedir evliyim ve bir yıldır korunmadığım halde hamile kalamadı. Bugün doktora gittim ve yumurtalık tembelliği görünüyor gibi dedi ve hormon testleri istedi. çıkan değerler.

FSH: 0.59 mIU/mL
LH: 0687 mIU/mL

doktor bu değerlerin hamile kalabilmek için için çok düşük olduğunu ve yumurta gelişim için iğne tedavisi gerktiğini söyledi. Bu nasıl bir süreç ve tanı doğrumudur . teşekkürler..

One thought on “fsh ve lh hormonu ve hamilelik

  1. HCG hormonunun hamilelik üzerindeki olumlu etkilerini taklit etmek amacıyla üretilmiş bir takım ilaçlar mevcuttur. Bunlardan en önemlileri ilaçla veya kendiğinden olgunluğa ulaşan yumurtayı çatlatmak için uygulanan ve halk arasında çatlatma iğnesi olarak da bilinen iğnelerdir.

    Çatlatma amacıyla kalçadan tozu sulandırarak uygulanan pregnyl ampul ile karından yine sulandırarak cilt altına enjekte edilen Ovitrelle bu iğnelere verilen örneklerdir.

    Yine bazı durumlarda tüp bebek veya aşılama tedavilerini takiben yapılan HCG hormon iğneleri ile “”korpus luteum” desteklenmekte, bu şekilde salgılanan progesteron hormonu sayesinde gebeliğin devamlılığı amaçlanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>