Gebelikte nar yemek

Deva bey merhaba ben 2 aylık hamileyim nar yemek istiyorum aşeriyorum nara ama bana yeme dediler sizce nar zararlımı

20 yorum “Gebelikte nar yemek

 1. Zeynep

  22+3 haftalık gebeyim çok fazla akıntım oluyor, sanki iltihap gibi rengi günde 2-3 sefer günlük ped değiştiriyorum acaba normal mi?

  • idrar yolu enfeksiyonu için test yapıldımı

 2. Gebelikte nar yemek zararlı yoksa gebelikte nar yemek faydalı mı bu konuda ayrıntılı bir yazı paylaşmak isterim. Gebelikte nar yemek zararlı mı?

  Gebe kaldığınız an aslında birçok duyduğunuz bilgi tamamen hurafelerden oluşur. Kadının yememesi gereken birçok besin çıkar ve aslında bunların çoğu tamamen yanlış bilgilerdir. Bu bilgilerden biri de hamile kadınlarda nar yenmemesi durumudur. Çoğu kişi bebekte leke ve iz bırakacağını düşünmekte ve bu sebeple yemektedir.

  Gebelikte nar yenilir mi sorusuna hiç aldırış etmeden istediğiniz gibi yiyebilirsiniz. Hiçbir lekelenme olmayacaktır elbette. Tıbbı olarak henüz böyle bir durum kanıtlanmış değil tamamen söylemlerde işarettir. Narı tüketirken her meyvede olduğu gibi abartmamak gerekir. Günde bir adet yiyebilir ve gerisini önleyebilirsiniz.

  Hamile hurafeleri adı altında olan birçok durum gebelere zor anlar yaşatıyor. Aklınızda olan her soruyu deneyimli doktorlarınıza danışabilirsiniz. Son derece faydalı bilgiler alacak ve ayrı zamanda içinizin rahatlamasına yardımcı olacaklar. Yine bunlar gibi farklı besinler olan çilek, ciğer gibi besin maddeleri de gerektiği kadar yenebilir. Sizlerde bu tarz bilgilere kapılmayın ve mümkünse gebeliğinizi bir diyetisyen eşliğinde yaşayarak daha sağlıklı yemeye dikkat ediniz. Umarız en kısa zamanda sağlıkla çocuğunuzu elinize alırsınız.

 3. Aysel

  merhaba.25 haftalik gebeyim.nar cok seviyorum.doktor nar fazla yenilse ne zararlari ola bilir?gunde kac tanenin zarari olmaz?

  • sevgili aysel bir tane yiyebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>