Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
Gebelikte nar yemek Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

Gebelikte nar yemek

Soru :

Deva bey merhaba ben 2 aylık hamileyim nar yemek istiyorum aşeriyorum nara ama bana yeme dediler sizce nar zararlımı

Etiketler: , ,

13 Eylül 2010

“Gebelikte nar yemek” için 20 Yorum

 1. Zeynep diyor ki:

  22+3 haftalık gebeyim çok fazla akıntım oluyor, sanki iltihap gibi rengi günde 2-3 sefer günlük ped değiştiriyorum acaba normal mi?

 2. Deva diyor ki:

  Gebelikte nar yemek zararlı yoksa gebelikte nar yemek faydalı mı bu konuda ayrıntılı bir yazı paylaşmak isterim. Gebelikte nar yemek zararlı mı?

  Gebe kaldığınız an aslında birçok duyduğunuz bilgi tamamen hurafelerden oluşur. Kadının yememesi gereken birçok besin çıkar ve aslında bunların çoğu tamamen yanlış bilgilerdir. Bu bilgilerden biri de hamile kadınlarda nar yenmemesi durumudur. Çoğu kişi bebekte leke ve iz bırakacağını düşünmekte ve bu sebeple yemektedir.

  Gebelikte nar yenilir mi sorusuna hiç aldırış etmeden istediğiniz gibi yiyebilirsiniz. Hiçbir lekelenme olmayacaktır elbette. Tıbbı olarak henüz böyle bir durum kanıtlanmış değil tamamen söylemlerde işarettir. Narı tüketirken her meyvede olduğu gibi abartmamak gerekir. Günde bir adet yiyebilir ve gerisini önleyebilirsiniz.

  Hamile hurafeleri adı altında olan birçok durum gebelere zor anlar yaşatıyor. Aklınızda olan her soruyu deneyimli doktorlarınıza danışabilirsiniz. Son derece faydalı bilgiler alacak ve ayrı zamanda içinizin rahatlamasına yardımcı olacaklar. Yine bunlar gibi farklı besinler olan çilek, ciğer gibi besin maddeleri de gerektiği kadar yenebilir. Sizlerde bu tarz bilgilere kapılmayın ve mümkünse gebeliğinizi bir diyetisyen eşliğinde yaşayarak daha sağlıklı yemeye dikkat ediniz. Umarız en kısa zamanda sağlıkla çocuğunuzu elinize alırsınız.

 3. Aysel diyor ki:

  merhaba.25 haftalik gebeyim.nar cok seviyorum.doktor nar fazla yenilse ne zararlari ola bilir?gunde kac tanenin zarari olmaz?

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz