Gözde çukurlaşma

merhaba doktor bey 21 yaşında ailesinde genetik glokom olmayan bir hastayım. geçen gün muayeneye gittiğimde gözümde çukurlaşma görüldüğü ve glokom olabiliceği saptandı fakat tam bir teşhis konamadı.korneamın ince olduğu göz tansiyonumun normal olduğu halde retina kalınlığıyla doğru oranlılı olmadığı söylendi tam olarak anlayamadım bilgi verir misiniz ve neden tam bir teşhis konamıyor çok korkuyorum körlüğe kadar gidilebileceği söyleniyor.sadece arpacık için gitmişken bunları duydum.lütfen yardımcı olun.

Sorunuzun Cevabı

hastalığınızın daha detaylı araştırılmasında fayda olduğunu düşünmekteyim…geçmiş olsun

2 yorum “Gözde çukurlaşma

  1. emel

    doktor bey merhaba.
    her iki gözümdede miyop astigmat ve göz tembelliği var.bazen sağ gözümde batma oluyor aynaya baktığımda göz bebeğimin kenarında nokta şeklinde hafif bir çukurluk olduğunu görüyorum bir iki gün bu şekilde sürüyor daha sonra batma ve çukurluk geçiyor.bu beni çok rahatsız ediyor.ne yapabilirim?göz tansiyonu olabilirmi?muayenelerde göz tansiyonum normal çıkıyor.27 yaşındayım.

    • sevgili emel enfeksiyon veya alerjik bir durum olabilir o durumda iken muayene olmanız gerekiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.