hamilelikte egzama

merhaba doktorum;
4 aylık hamileyim ve ayak parmaklarımda egzamaya benzer kaşıntılı sulu kabarcıklar çıktı,nerisona c krem verdiler ancak kullandım kullanalı azalacağına ayağımın tümüne yayıldı hatta ellerimde de çıkmaya başladı.sıcaklardan olabileceğini düşünerek kuru tutmaya çalışıyorum ancak hem kremin bir zararı olup olmadığı hemde nasıl geçeceği hakkında yardımınıza ihtiyacım var.
saygılarımla..

Online Doktora sor

asu_mann

About asu_mann

şuan 4 aylık hamile çalışan bir bayanım,ufak ufak sağlık problemlerim ortaya çıkmaya başladı.sürekli özel sektörde çalıştıım için izin alığ doktora gidemiyorum.bu site umarım bu sıkıntıma çözüm olur.ilginizi bekliyorum.

14 yorum “hamilelikte egzama

 1. Sevgili hamide arkadaşınız öncelikle bir hekime gitsin ve durumu net olarak öğrensin lütfen

 2. Hamide Atakul

  İyi günler hocam. Bir arkadaşım 14 haftalık hamile egzama çıkmış elinde ve ayağında www.*********** sitesinde altın serisi kremlerden ekzalin kullanabilirmi. Ayrıca acıbademyağlı krem ve keçiboynuzu pekmezide almış aktardan bu gibi ürünleri önerirmisiniz.

 3. Sevgili alev görmeden yorum yapmayın bir dermotoloji uzmanına götürün

 4. ALEVVVV

  mrb hocam benim 5 yaşında bir karedşim var dogdugunda suratlarında sivilce gibi küçük küçük şeyler var v ekızarıklık var doktora gittik krem verdi 5 seneden beri kullanıyoruz hala bi degişiklilk yok gibi 6 yaşına kadar geçer dedi doktor hala geçmedi ne yapılması gerekir ayrıca vücudundada var geçermi ne zaman geçer bilgilendirirseniz sevinirim

 5. Egzama tedavisinde yararlanılabilecek birçok ilaç vardır.

   

  Çinko bileşimleri ve kortizonlu deri merhemleri egzamalı yerlere doktor önerisine göre sürülür; ancak bu merhemler deriyi tahriş edeceği için uzun süre kullanılmamalıdırlar. Ayrıca antihistaminik merhemlerle kaşıntıyı azaltmak, üreli merhemlerle derinin su içeriğini artırarak egzamanın deriyi kurutup çatlatmasını önlemek deriyi kurutup çatlatmasını önlemek, astım tedavisinde kullanılan “sodyumkromoglikat” adlı maddeyi içeren ilacın alınmasıyla alerjiyi önlemek olanaklıdır.

   

  ancak gebe kadınların hamileliklerinin ilk 3 ayında ve son 3 ayında hangi ilaç olursa olsun , tıbbi bir zorunluluk olmadıkça

  kullanması sakıncalıdır.

   

  Egzamalı insanların kaşınmamaları neredeyse olanaksız olduğundan, tırnaklarını kısa, temiz ve bakımlı tutmaları, zararı biraz da olsa azaltır. Egzama hastane tedavisi gerektirecek kadar ağır bir hastalık değildir ama evinde yeterli bakım göremeyecek hastaların hastaneye yatmaları yararlı olabilir.

   

  Duygusal sorunlar, stress ve sıkıntı egzamanın yinelenmesine neden olabilir. Egzamalıların hastalıklarının fazla önemsenmesi, stres yaratarak hastalığı büsbütün ağırlaştırabilmektedir.

   

  Günümüzde egzama tam olarak tedavi edilmemekle birlikte, rahatlatılabilmekte ve denetim altına alınabilmektedir. En iyisi, fazla önemsemeyerek, hastalığın getirebileceği duygusal sıkıntılardan korunmaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.