jinekoloji

slm ,ben 2 ay önce anogenital siğiller yaktırdım .bu siğiller vulva küçük dudakların kenarlarını dilimlemiş şeklindeydi,bide büyük dudakla küçük dudak arasında 3-4 tane horoz ibiği şeklinde vardı.bunlar ağrı yapınca yaktırdım fakat ağrım geçmedi 1-2 tane de yakılmamış horoz ibiği şeklinde kaldı. bu ağrı bacak arsına vuruyor smearim temiz çıktı fakat parça alınmadı.bide dış hemoroit ve anal fisür vardı 1 hafta önce ameliyat oldum ,5 parça alındı ve onlarda temiz çıktı.ameliyatla ilgili ağrılarım var,acaba hemoroitmi leğen kemiğime ve bacak arasına ağrı yapıyor yoksa vulvadamı kötü bişey var hocam.çok endişeliyim,doktorum ağrı kesici iç ultrason ve smear temiz .bişey yok diyor ama ağrının sebebi nedir sizce kötü bişey olabirmi?nasıl bir yol izlemeliyim….şimdiden ilginizden ve o değerli vaktinizi bize ayırdığınız için tşklr …

Online Doktora sor

1.957 yorum “jinekoloji

 1. Sabina

  Merhaba!
  Benim size bir sorum var.
  Cevaplarsaniz cok mutlu olurum.
  Yumurtlama doneminden once hamile kalmak imkansiz ya.
  Peki neden hamilelik hesaplamada son adetin ilk gunu baz alinir.
  Benim son adet tarihim 22 ekim.
  Yumurtlama donemim 2 kasim.
  Ve 2 kasimdan once hamile kalmadigimdan eminim. Yani 3 haftalik hamileyim.
  Ama hamilelik hesaplama cetvelinde hem adetden 10-14 gun sonra hamile kaliniyor yaziyor,hemde 22 ekim baz alinarak 4 hafta 3 gunluk hamile oldugum yaziliyor. Yani neden hep boyle hesaplaniyor. Turk deyilim,hatali yazilarim olduysa ozur dilerim.

  • Bebeğin doğum tarihini hesaplamaya hamilelik haftası hesaplama denir. Bu konuda birçok farklı yol izlenir ama çoğu kez hamilelik haftası yanlış hesaplanır. Çünkü hamilelik haftası döllenme gününe göre değil, son adet tarihinin ilk gününe göre hesaplanır. Hamileliğin, yani döllenmenin meydana geldiği zaman, son regl tarihinden ortalama 15 gün sonrasıdır. Yine de hamilelik haftası hesaplanırken bu tarih değil, bundan önce görülen adet tarihi esas alınır.
   Kadın doğum uzmanları, farklı herhangi bir durum gelişmediği sürece hamilelik haftasını basit bir formülle hesaplar.

   Negele yöntemiyle hamilelik haftası hesaplama

   Anne adayının bebeğini kucağına alacağı gün, “negele yöntemi” adı verilen bir sistemle hesaplanır. Bu yöntemde son adet tarihinin ilk günü esas alınır ve bu güne 7 gün eklenerek 3 ay geriye gidilir.

 2. Gülayd

  Merhaba 3 nisanda ilişkiye girdim adetim gecikince test yaptım negatif çıktı adet olduktan sonrada test yaptım negatifti. Düzenli adet gördüm geçen ay 22sinde gördüm bu ay 3 gün gecikti. Adet belirtim de yok nedeni ne olabilir ? Adetim 5-6 gün sürüyor 2 ay önce karın ağrısı yüzünden iç hastalıklarına gittim ultrason çektirdim kan testi yaptılar temiz dediler gebelik vs bişey demediler

  • gebelik olsaydı testte çıkardı

 3. Kahraman

  2 haftalık hamile bir bayanın termal suya yani kaplıca suyuna girmesinde bir sakınca olur mu. Suyu vücut sıcaklığına düşürüp o şekilde kullanıyor. Suyun içindeki maddeler zarar verir mi. Termal bölge Kozaklı termal suları.

 4. Zeynep

  Merhaba ella ilacini iliskiden 1 hafta sonra icsem etkisininnolma ihtimali var mi?

  • 72 saat içinde etkilidir

 5. Mel1111

  Merhaba ben 13 Mayıs’ta regl oldum 25 Mayıs’ta ilişkiye girdim 12 Haziran’da regl oldum normal bi şekilde kanama sürdü fakat içim rahat etmediği için 29 Haziran’da kan testi yaptırdım sonuç 0,100 negatif çıktı . Hala gebe olma ihtimalim var mı acaba?

  • gebelik olsaydı testte çıkardı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.