Kalça ve bacak ağrısı

Yaklaşık bir aydır önce belimin sol tarafından başlayan daha sonra kalçaya ve bacaklara vuran bir ağrım var.Ağrıyla beraber zaman zaman bacağımda uyuşma batma karıncalanma oluyor.Nadiren bu ağrı ve batmalar sağ bacağımda da oluyor.Fizik tedavi ve dahiliyeye gittim.Düz bel filmi çekildi siyatik olduğum söylendi,romatizma testlerim normal çıktı.Ancak ağrı zaman zaman sağ tarafımda da oluyor bu yüzden siyatik teşhisi doğru mudur?

23 yorum “Kalça ve bacak ağrısı

 1. DERYA

  Merhaba;

  Yaklaşık bi senedir bazen ayda bir bazen 2 ayda bir genellikle sol kalçamda kasılmalar oluyor. 2 gun bu şekilde devam edip sonra geçiyor. Bunun sebebi nedir?

  Cevabınız için şimdiden teşekkürler…

  • fıtık olabilir bazı tetkiklerin yapılması gerekiyor

 2. AYGÜLL_

  merhabalar size sorum yaklaşık 3 yıldır geçmeyen ara ara hafifleyen ara artan bir kalça ağrım var sol tarafta özellikle çok ayakta durduğumda ya da çok oturduğumda otobüs yolculuklarında filan beni mahvediyor elimle masaj yapmaya çalışıyprum fakat bastırınca acayip bir batma hisis hissediyorum 2 yıl önce ftr ye gittim ama doğuştan gelen kalıtımsal bir bozukluk olduğunu söyledi bana doktor ömür boyu çekmezsin bu ağrıyı elbet birgün geçer diyor ama ne zman gerçekten bazen çok umutsuzluğa kapılıyorum spor yapan birisiyim ben ama kendimi çok zorladığımda kramp tarzı ağrı giriyor sol kalçama ve çok fazla kasılma hissediyorum bu arada MR sonucunda lomber lordoz düzleşmiştir diyordu bunla alakalı olabişlir mi sizce ne yapmalıyım bir beyin ve sinir cerrahi uzmanına görünmelimiyim??

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.