Kapsül yırtılması

Hocam 3 hafta önce işaret parmağımda ağrı olduğu için ortopediye gittim kapsül yırtılmış dedi 3 hafta sargıda kaldı şimdi ama tam 3 hafta olmadı 3 gün önceden ben çıkardım ama parmağımda güçsüzlük var bide bir yere kuvvet uygularken iterken baskı yaparken eklem de sanki birşey çıtlayacakmış gibi hissediyorum acaba sebebi ne olabilir

Cevap

Erken çıkarmışsınız bir müddet daha kalabilirdi fizik tedavi gerekebilir muayene olup son duruma bakmanız gerekiyor

Kapsül yırtılması” üzerine 6 yorum

  1. bir ay önce elimi çarpmam sonucu küçük parmağımın ikinci ekleminde çıkma oldu….yerine oturtup ortopediste gittim… atel taktı…üç hafta sonra aldı…parmağımda şişme ve acı var ve düz durmuyor…başka doktor kapsül yırtılmış dedi..ancak izmirde özel bir plastik hastanesinde tedavisi mümkün dedi…… sizden ricam şu:: ne yapılmalı, parmağımı eskisi gibi kullanabilir miyim? sizin tavsiye edebileceğiniz bir var mı??? emekli öğretmenim.. saygılar.

  2. Düşme sonucu sag el isaret parmagi eklem bolgesinde kapsül yırtılması oluştu. 15 gün alcida kaldi alcidan cikarttiktan sonra şişme oldu tekrar alciya alindi 20 güne yakın alcida kaldı doktora gitmeden kendim alciyi cikarttim fakat eskisi kadar sisme olmasada eklem yerinde sisme oluyor neden iyilesmiyor ne yapmam gerekiyor. Uzun sure alcida kaldigindan hareket kisitliligindan endise ediyoorum ne yaomam gerekiyor.

  3. iyi geceler geçen bir olayımda sinirlenip duvara yumruk atmam sonucu sağ yüzük parmağımın kamsülü geri geldı bunu elım düz bir zemine basınç uyguladığım zaman gözle görünür net bir şekilde anlaşılıyor alçıya aldılar ve alçını günün geçmesine rahmen 2 gün sonra çıkardım ve kapsül hala geride ve elimi hava ya kaldırp 5 parmağımı açtığımda yamuk ve aşağıda duruyo lütfen bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevnırım teşekkürler.

  4. merhabalar sağ işaret parmak başlangıcından itibaren elin üst bölümüne 2 cm lik bir cam kesiğim vardı dikiş attılar 1 hafta geçti aldılar herşey iyi giderken bugun cüzdandan para çıkarırken zorlandı elim ve şimdi kıtırtı geliyor sanırım krepitasyon deniyormuş ne yapmam gerekiyor?

  5. benim parmağıma şubat- mart gibi sert bir şekilde voleybol topu düştü diklemesine sonra ben daire çizerek koşmaya başladım çünkü çok acıyodu hata ağrıyodu 1-2 dakika içnde şişti ama morarmadı iki parmak arasındaki fark gayet net görünüyordu. babama söylek 5 ayımı aldı parmağım yamuk görünüyo ve hala şiş o kadar buz koydum geçmedi ne yapabilirim?
    yada doktora gitsem neler olur? :(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir