karın bölgesinde üşüme, cilt soğukluğu

uzun yıllardır gaz, kabızlık ve karın ağrısı sıkıntısı çekiyorum. kaç kez doktora gittim. tam biz çözüm bulamadım.

son yıllarda karın bölgemde üşüme var. özellikle terleme sonrası cildim buz gibi oluyor. peşinede gaz ve karın ağrısı ve kabızlık oluyor. günlerce sürüyor. ağrı zamanı karnıma sıcak su torbası kayarak rahatlıyorum.

bahar ayları bu yüzden çok zor geciyor. sıcaktan terliyorum ve rüzgarda üşümeye başlıyorum.  iş yerinde klima ve cam açılmasında olusan hava akımında mahvoluyorum.

üşüme özellikle karın ve böbrek bölgesinde..

sürekli yelek giymek durumunda kalıyorum. yaz günü zor oluyor.

bu konuda fikriniz nedir. ne yapabilirim

32 yaşında erkeğim. 1.78 boy, 75 kilo.

Cevap

yellenme yani alttan gaz çıkarma ; karnında şişkinlik olan , midesinde guruldama ve geğirme olan kişilerde de görülebilir.

bunun nedenlerinin başında gazlı yiyecekler gelir. ayrıca ; sindirim sorunu , hava yutmak kötü beslenmek , diyafram fıtığı , laktoz dayanıksızlığı aşırı duyarlı bağırsak sendromu , kolon iltihabı , Giardia , midenin yavaş boşalması gibi nedenler yellenmeye ( aşağıdan gaz çıkarmaya ) neden olurlar.

genellikle kuru fasulye, kepek gibi yüksek lifli yiyecekler veya lifli sebzeler ya da (bira gibi) maya içeren içecekler veya karbonatlı maddeler alındıktan sonra yelenme olur.

Kendi kendine tedavi yöntemlerini deneyin.

örneğin ;

1) Yavaş yiyin ve elma, kuru fasulye, kepek, brokoli, lahana, karnabahar, fındık, soğan, şeftali, patlamış mısır, kuru erik ve soya fasulyesi gibi gaz yapan yiyecekleri azaltın.

2) Çiklet çiğnemeyin ve kamışla bir şey içmeyin.

3) gazlı yiyecekleri, birayı, süt ürünlerini ve karbonatlı içecekleri azaltın.

Online Doktora sor

ilhan299

About ilhan299

erkek,

4 yorum “karın bölgesinde üşüme, cilt soğukluğu

 1. Merhaba

  Göbek düşmesi başka bir şey değil

  • nesem

   lütfen bu konuda bilgi verin. yıllardır dr.dr. geziyorum. yaptırmadığım tahlil kalmadı.göbek düşmesi olabilir mi?nasıl anlıycağım. karın bölgem sürekli buz gibi. soğuk soğuk terliyorum karın ağrısı sırt ağrısı çekiyorum.

 2. muhammet

  havalar ısındığı zaman son 2 yıldır karın bölgem ve böbreklerimde üşüme başlıyo kan tahlili idrar tahlili yaptırıyorum hiç birşey cıkmıyo doktorlar kovuyorlar:) ne olur bana yardımcı olun psikoloji bozuldu nereye ve neden bakılmam gerekiyo

  • baran ay

   havalar ısındığı zaman son 2 yıldır karın bölgem ve böbreklerimde üşüme başlıyo kan tahlili idrar tahlili yaptırıyorum hiç birşey cıkmıyo doktorlar kovuyorlar:) ne olur bana yardımcı olun psikoloji bozuldu nereye ve neden bakılmam gerekiyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.