Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa > Karma Aşı ve Kızamık Aşısı Sonrası Alerji Hastalığı ve Tedavisi

Karma Aşı ve Kızamık Aşısı Sonrası Alerji

Soru :

Hocam iyi günler  okulda çocuklara ve yapıldı aşı yapılan yerde şişlik ve alerjiye benzer kırmızılık var acaba nedeni nedir iyi çalışmalar

Aranan Kelimeler:

Etiketler: , , , , , , , , , ,

10 Kasım 2009

Benzer yazılara bakmanızı öneririm

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

»
Soru Sormak için Resme Tıklayın

“Karma Aşı ve Kızamık Aşısı Sonrası Alerji” için 10 Yorum

  1. eren diyor ki:

    benim oğlumun kolunda kızarık var şişlikte oluştu kolanya ateşdüsürücü filen sürüp veriyoruz haylada geçmedi ne yapmalıyız

  2. DİLEK diyor ki:

    HOCAM KIZIM İLKOKUL1.SINIFA GIDIYOR DUN ASI OLMUŞLAR KOLUNDA DİRSEGİNE KADAR SİŞLİK VE ATEŞ VAR NE YAPMALIYIM

  3. mustafa diyor ki:

    kızm 17 yaşında .bebekliğinde yapılan aşılar sonrası kolnda su toplaması oluştu .doktara gitmek istemiyor. şişlik patlıyor tekrar büyüyor. şu an yarım parmak büyüklüğünde. yapabileceğimiz bir şey var mı teşekkürler

  4. mertcan diyor ki:

    hocam ben arkadaşlarımla tıramboline binmiştik bindikten sonra kolumda tırambolin izleri var nokta nokta acaba onlar geçer mi

  5. Doktor Deva diyor ki:

    Önerilen pansumana devam edin birkaç gün içinde geçmezse tekrar bir uzmana başvurun

  6. coşkun arslan diyor ki:

    Cuma günü 21 aylık kızımıza karma aşı yaptırdık. (kızımız 12.5 kg) O gece çok rahat uyudu fakat sabah kalktığımızda aşı yapılan kolunun portakal büyüklüğünde şiştiğini farkettik. Çocukta herhangi bir huzursuzluk yoktu. Doktora götürdüğümüzde bunun reaksiyon olduğunu ve alkol pansumanı yapılması gerektiğini söyledi. Gün boyunca yapmamıza rağmen şişlik inmedi. Şişliğin olduğu yerde aynı zamanda kızarıklık ve ateş de var. Bugün (pazar) halen daha şişlik, kızarıklık ve ateş devam ediyor… Ne yapmamızı önerirsiniz?

  7. Doktor Deva diyor ki:

    Aşı sonrası bazı reyaksiyonların görünmesi normaldir.Bunlar yüksek ateş huzursuzluk ağrı aşı yerinde kızarıklık şişme gibi… Bu tür durumlar özellikle karma aşılarda normal karşılanır. Sizin çocuğunuz içinde aynı şey söz konusu olduğunu düşünüyorum. Bu yan etkiler birkaç gün sürebilir Eğer 3 günü geçerse bu şikayetler bir doktora başvurmanız iyi olur

     

    Siz şuanda o kızarıklığa ve şişmeye kolonya ile pansuman yapabilirsiniz. Bunu günde birkaç kez uygulayın iyi gelecektir. Ayrıca çocuğun daha önce kullandığı ağrı kesici ateş düşürücü bir şurup  varsa ondan da günde 1 defa verirseniz rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz

     

    Sağlıklı günler dilerim… Aşı konusunda ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz…

    Aşı Sonrası Reyaksiyonlar ve Yapılması Gerekenler

Sizde bu konu ile ilgili yorum yapabilir Soru Sorabilirsiniz

Yorum yaparken veya Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz


Sağlık Ekibi Sağlık Kategorileri

  • Ağız ve Diş
  • Akciğer Hastalıkları
  • Bağırsak ve Anüs
  • Beslenme Hastalıkları
  • Beyin ve Sinir
  • Böbrek ve İdrar Yolları
  • Bulaşıcı Hastalıklar
  • Cilt Hastalıkları
  • Cinsel Hastalıklar
  • Çocuk Hastalıkları
  • Diğer Hastalıklar
  • Diyet
  • Doktora Sor
  • Eklem Hastalıkları
  • English Health
  • Erkek Hastalıkları
  • Estetik
  • Genetik
  • Göz Hastalıkları
  • Hastalıklar
  • Hormon Hastalıkları
  • İlk Yardım
  • Kadın ve Doğum
  • Kalp ve Damar
  • Kan Hastalıkları
  • Karaciğer Hastalıkları
  • Kas Hastalıkları
  • Kategorilenmemiş
  • Kemik Hastalıkları
  • Kulak Burun Boğaz
  • Laborant
  • Laboratuvar Günlüğü
  • Mide Hastalıkları
  • Ruh Hastalıkları
  • Sağlık Haber
  • Sağlık Sözlüğü
  • Sağlıkta Pratik Bilgiler
  • Şifalı Bilgiler Kitabı
  • Solunum Hastalıkları
  • Doktor Deva