Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
kas seyirmesi Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

kas seyirmesi

Soru :

merabalar benim sorunum vucudumda kas seyirmeleriyle ilgiliydi. Yaşım 20 bundan 3 ay önce vucudumun cesitli yerlerinde seyirmeler vardı cok şikayetciydim bundan doktora gittim kan tahlilim biraz yüksek cıktı emg istendi devlet hastanesinde emg cekildi emg temiz cıktı doktor stres yapmısın dedi aradan 3 ay geçti bugun sol baldırımda seyirmeler basladı ve devam ediyo bu neden olabilir sizce ?

Cevap

Tıp dilinde tremor denilen titremek, irade dışında meydana gelen bir hastalık belirtisidir. El ve ayak titremesi; daha ziyade, nevroz, isteri veya nevrasteninin belirtisidir. Hafif titremeler, genellikle, guatr, alkolizm, kurşun veya cıva zehirlenmesi ya da ihtiyarlığın işaretidir. Şiddetli titremeler parkinson hastalığı ve uyku hastalığında görülür.

eğer son zamanlarda
1)aşırı duygusalsanız , moraliniz bozuksa , aşırı stres altındaysanız ,
2) uykusuzluk çekiyorsanız , uyumanız normal bir süre içinde olmuyorsa veya
3) beslenmenize dikkat etmiyor , tek taraflı besleniyor , gerekli vitamin ve mineralleri almıyorsanız bu tip şikayetler olur.

tedavide bunlardan kaçınmanız ve gereken tedbirleri almanız esastır.

yinede şikayetleriniz uzun sürüyor ve geçmiyorsa benim size önerim ; bir nöroloji uzmanına bizzat muayene olmanız ve titremenin esas nedeninin bulunup buna uygun tedavi görmenizdir.

05 Ağustos 2011

“kas seyirmesi” için 2 Yorum

  1. duygu dedi ki:

    Merhaba,
    Ben de yaklaşık 7 aydır vücudumun özellikle karın bolgesi olmak üzere her yerinde benzer kas seyirmelerini sık sık yasıyorum. Uzun süreli olmayan ve hareket kabiliyetimi engellemeyen seyirmeler oldugu icin uzun zamandır göz ardi ettim ancak son zamanlarda giderek siklasmasi beni oldukça tedirgin etti. Pek cok kaynakta tam sebebi veya bir hastalık adı altında belirtilerine uygun bir karşılık bulamadım. Henüz 20 yaşındayım ve nerdeyse hic ciddi bir saglık sorunu yasamadım, sizce bir doktora gözükmeli miyim? Şimdiden teşekkürler.

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz