Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva
Anasayfa > kolum alçıda ve parmak şişliği Hastalığı ve Tedavisi

kolum alçıda ve parmak şişliği

Soru :

yere düştüm hastenede kolumda hafif bir çatlama olabilir diye yarım alçıya aldılar alçılı olan hafif sancılıyor ,parmaklarımda diğer koluma göre çok hafif şiş acaba bi müdahale gerektirir mi?

Aranan Kelimeler:

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

04 Haziran 2010

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

»
Soru Sormak için Resme Tıklayın

“kolum alçıda ve parmak şişliği” için 32 Yorum

 1. yasin diyor ki:

  değerli hocam oğlumun 9 gün önce okulda arkadaşları ile oynarken kolunda dirsek üstünde ayrılmamış kırık oluştu. 90 derecelik yarım alçı uygulandı ve sürekli yukarda tutuyoruz.alçıya alındığı andan itibaren hiç ağrısı olmadı ama şişlik hala tam olarak inmiş değil. doktorumuz şişliğin azaldığını tam olarak inmesi için bir kaç gün daha beklememiz gerektiğini söyledi. şu anda şişlik dışında anormal bir durum gözlemlemedik. endişe edecek bir şey varmıdır şişliğin inmesi ne kadar sürer. teşekkürler

 2. nilgun diyor ki:

  11 yaşında oğlum dün top oynarken düşüp bileğinden weya bir santim üstü tam yerini anlatamıom şuan kırıldı… kolunu komple alçıya aldılar … zaman zaman cok ağrısı oluyo we parmakları çok şiştiği için alçı çok canını yakıyo bu durumda ne yapmalıyım ..morarma yok..

 3. Mert diyor ki:

  13 yaşındayım, 3 gün önce okulda düştüm kolumda neredeyse kırık derecesinde çatlak varmış alçıya alındı. Bu gün sabah bir kalktım elim şişmiş ama nasıl ! Her neyse doktora gittik ” alçılı el şişebilir sorun yok ” dedi. Ama kolum hep sızlıyor ve bence fazla şişmiş gibi. Aşağıda da tutmadım ama şişti. Bu arada morarmadı sadece tosun gibi olmuş. Ayrıca alçı kolumu sıkmaya başladı kolum alçıya sığmıyor. Ne yapmalıyım? Lütfen yardım !

 4. can diyor ki:

  Kizimin dirsekle bilek arasi kirildi suan alcida 4 yasinda
  bu kolu boynuna asmamizin sakin casi varmi tesekku ederim.

 5. bilal diyor ki:

  Iyi gunler benim kolum 3 gun once omuz ile dirsek arasindan kırıldı alciya alindi 2 ci gun parmaklarim sismeye basladi doktira gittim normaldir dedi ve surekli oynat dedi ama simdi bi hayli sisti tabiri caizse davul gibi oldu. Parmaklarımı hareketde de zorlaniyorum sizce neden(morarma yok)

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz