Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
Kulağımın üzerine yatınca saat tıklaması Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

Kulağımın üzerine yatınca saat tıklaması

Soru :

kulagimin uzerine yattigimda; her zaman degil ama cogu zaman sanki saat tiklamasi gibi kalp atmasi gibi tik tik tik diye sesler duyuyorum, bir kac kisiye sordum bizde olmuyor dediler ama acaba normal birsey mi yoksa doktora gitmem gerekir mi?

Cevap

Kulak çınlaması (TINNITUS) pek çok neden ile oluşabilir. Dış kulakta kir (buşon), orta ve iç kulağı ilgilendiren bazı hastalıklar, tümör (iyi veya kötü huylu şişlik- kitle-), Östaki Borusu Disfonksiyonu (genizden orta kulağa giden ve orta kulağın havalanmasını sağlayan yolun iyi çalışmaması), aşırı gürültüye maruziyet (AKUSTİK TRAVMA), bazı ilaçlar (aspirin veya bazı antibiyotikler)……gibi. O nedenle, şikayetlerinizin ayrıntılı olarak araştırılması gerekir. Mutlaka KBB Uzmanına muayene olmalı, kulağınızdaki kiri de (buşon) temizletmelisiniz. Görmeden tanı konulamaz. Sizi görme şansımız olursa kesin tanı koyup uygun tedaviyi önerebiliriz. Geçmiş olsun dileklerimle…

Etiketler: , ,

23 Eylül 2011

“Kulağımın üzerine yatınca saat tıklaması” için 1 Yorum

  1. kemal diyor ki:

    Kulak.kafa emarları temiz.Kulakta uğultu,saat tıklama sesi ve hafif işitme kaybı var.çalışan öğretmenim sıkntı duyuyorum.Öneri yazarsanız sevinirim.

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz