L5-S1 diskinde dejenerasyona sekonder

Hayırlı günler Hocam. Sorum Şu Raporu direk YAzıyorum.

Lomber AKS Normaldir
L5-S1 diskinde dejenerasyona sekonder T2 aksiyellerde sinyal kaybı izlenmiştir.”Konus medüllaris normal düzeyinde sonlanmakta olup genişliği ve intensitesi normaldir.
L3-4 ve L4-5 disklerinde diffüz annüler taşma izlenmiştir.her iki düzeyde biletaral nöral foramenler mininal daralmıştır.
L5-S1 intervertabral di,skinde diffüz taşma posterior sol parasantral ekstrüzyon izlenmiştir.ekstrüde disk sol S1 sinir köküne kanal düzeyinde indentasyon oluşturmaktadır.Sağ nöral foramende ninimal, sol nöral foramende minimal-orta derecede , spinal kanalda ninimal daralma izlenmiştir.

Hocam rapor özetle bu.
Ben ağrışar birden başlayınca ön tedavi oldum MR sonradan çıktı ev halkından biri doktora gösterdi ben evde yattığından dolayı. ve fıtık demiş ielri derece ameliyat demiş.
ben 31 yaşında 90 kg 180 boyundayım.
işimde ofiste çalışıyorum.fazla ağorlıkla filan işim olmuyor.
hiç bir sağlık sorunum yok. sadece 2010 yılında sol taraftan varikosel ameliyat oldum ve belden uyuşturma yaptılar.
sizden isteğim burdaki latin terimlerin ( anümer taşma izlenmiştir.) gibi terimlerin ve sonuçun bizim anlayacağımız şekilde cevaplarsanız sevinirim.

son sorum : siz lazer amaliyatımı yada açık amaliyatımı öznerirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>