L5-S1 seviyesinde genis tabanlı posterior disk protrüzyonu

Selam
Ben 31 yasındayım.2 tane normal dogum yaptım .2 .cocuktan sonra bel agrılarım başladı. YaklaşIk 9 senedir bel fıtıgı hastasiyim.özellikle 2011 /2012 seneleri cok tutulmaya başladım.özel kurum da ameliyat yapalım dediler.ben cok hareketli birisiyim.gunluk hayatimda araba ve uzun yuruyuslerle geciyor.Tabiki bunun icine ev isi vs .yogun tempo yuzunden gunluk hayatimda kas gevsetici ve agri kesici iciyorum.haftada 5 gun kesin iciyorum doktor icmemi soyluyor ama agrim cok .tutulnalar yuzunden igne oluyorum igne yerleri ksba etlerimde siskinlikler var.
L4-L5 L-5- S1 dyzeylerinde disk mesafelerinde hafif daralma disklerde dejenerasyona sekonder sinyal kaybı.
L5-L4 duzeyinde santral- sag paramedian geniş tabanlı disk protrüzyonu.her iki lateral reseste ssgda belirgin olmak uzere daralma.Sag L5 kokune bası.Sag noral foramende inferiordan minimal darlik.
L5-S1 seviyesinde genis tabanlı posterior disk protrüzyonu.her iki lateral reseste hafif daralma.Nöral foramenlerde inferiordan darlık.
Ilac icmekten migden ariyor.ignelerden canim yaniyor.az kosusturmada belim tutluyor. Ilaclara ragmen her gecen gun ayaga kalkmam surem uzuyor.1 hFta once tutldum 4 gun sabah aksam igne oldum.su an ilsc iciyorum ve bel agrisinda oluyodum .bi kac dakika ayakta kalnak beni olduruyor 1 haftadir agrilarim ayni
Yardimci okabilirseniz sevinirim

Cevap
Gönderildi

3 yorum “L5-S1 seviyesinde genis tabanlı posterior disk protrüzyonu

 1. DUYGU

  LS-S1 düzeyinde santral-sol parasantral geniş tabanlı disk peotrisyonu ve sol S1 KÖKÜ İLE YAKIN KOMŞU ne demektir hocam

 2. MURAT38

  L4-L5 DÜZEYİNDE SOL AĞIRLIKLI SANTRAL GENİŞ TABANLI FOKAL DİSK PROTRÜZYONU , DURAL KESE VE ILIMLI SOL L5 RADİKÜLER BASI BULGULARI .
  HOCAM BUNLAR NE ANLAMA GELİYOR NASIL BİR TEDAVİ İZLEMEM LAZIM SAYGILAR

 3. elvan

  Sayın Doktorum: Benim annemin L5-S1 düzeyinde posterosantral protrüzyon,annüler yırtık mevcut.L3-4annüler yırtık alanları mevcut olup sol lateral reses daralmıştır.L4-5 düzeyinde disk bulging,tekal saka bası mevcuttur.sol posterolateral annüler yırtık dikkati çekmiştir.faset eklemlerde hipertrofi izlenmektedir. Anneme verilen ilaçlarda pek fayda bulamadı malesef. Doktorumuz amaliyat dedi fakat benim kemik tümörü rahatsızlığım ve ayak bileğime kemik nakli olduğum için, bakıma muhtaç olduğum için annem amaliyatı kabul edememek zorunda kaldı fakat ağrıları ve pskolojisi çok bozuk .onun için benim elimden birşey gelmiyor ve ben çok üzülüyorum. bize bu konuda ne yapmamız gerktiğini söylemenizi ve bilgilerinizi arz ederim.
  Saygılarımla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.