meme ucu yarası

selam iyi günler hocam benim size bir sorum olcak ben emzıren anneyım benım meme uclarımda yaralar olustu doktara gıtım ilac verdı ama hic tesırı olmadı aksıne dahada kotu oldu ve kanama basladı sızce ne yapmalıym ne gibi ilac ve hangı bolum doktora goruneyım sizden yardımlarınızı beklıyorum.(ayrıca cocugum 1 yasında emzıremıyorum)tesekkurler

9 yorum “meme ucu yarası

 1. Nil

  Gögüs ucum içe dönük cerrahi müdahale edilecek duzeyde . genel cerrahamı yoksa plastik cerrahamı gitmeliyim . ?

  • öncelikle genel cerrahinin görmesi lazım

 2. Gökçen

  Göğüs uçlarim içinedogru ne yapmam gerek ?

  • cerrahi bir durum olabilir doktorunuza başvurun

 3. Elidaf

  İyi akşamlar hocam ben 22 yaşındayım sağ göğsümde kahverengi yaralar oluştu bi yılı aşkındır var. Kahverengi kabuk tutuyo soyuluyo herhangi bir ağrı da yok. Hastahaneye henüz gitmedim hangi branşta doktora gitmem gerekiyo ve sizin de görüşlerinizi de alabilir miyim ?

  • yaralar yüzeyselse cilt hekimine başvurun

   • Elidaf

    Bugün gideceğim kısmet olursa. Ciddi birşey midir sizce ? Yani göğsümün üzerinde yaralar

 4. Bebeğiniz çok acıkmadan, sık aralıklar ve kısa sürelerle emzirin; böylece canınız daha az yanar.

  Emzirmeye daha az acıyan göğsünüzden başlayın, süt akışı başladıktan sonra diğer tarafı emzirmeniz de kolay olur. Durum çok vahimse emzirmeye başlamadan önce meme başlarını uyuşturun. Bunun için göğüs uçlarınızın üstünde nemli bez arasına koyduğunuz buz tutun.

  Bebeğiniz sakinleşmek için emme alışkanlığına sahipse ve göğüs uçlarınız acırken yapamıyorsanız emzik vermek yerine parmağınızı emzirin; hatta bu işi babasına havale edebilirsiniz.

  Her emzirmeden sonra kendi sütünüzden birkaç damla ile göğüs uçlarına masaj yapın.

  Meme başınızın emzirmediğiniz zamanda kuru olmasına dikkat edin. Yumuşak bir bezle hafif bastırarak kurutun. Bez canınızı acıtırsa göğsünüzü açık bırakarak kurutun. Birkaç dakikayı geçmemek koşuluyla göğüslerinizi güneşlendirin, mantar oluşumunu engeller.

  Göğüslerinizi kesinlikle sabunlamayın ve emzirmeden önce yıkamanız gereken krem/losyonları kullanmayın.

  Hassasiyet çok fazla ise sütyeninizin içine göğüs koruyucu takın ve sütyeninizi iyi seçin hatta sütyen giymeyin.

  Kullandığınız göğüs pedi, sütyen, atlet gibi tene temas eden herşeyin %100 pamuklu olmasına özen gösterin. Emzirmek yerine bir süre pompa kullanın. Ama bebeğe kesinlikle emzik veya biberon vermeyin.

  Emzirmeyi bırakırken önce bebeğin emmesini durdurup sonra memenizi çekin; bunun için parmağınızla ağzının kenarını yavaşça aralayabilirsiniz. Birden çekerseniz canınız tahmin edemeyeceğiniz kadar uzun süre yanabilir.

  Göğüs ucu yaraları, bebeğin memeyi düzgün kavrayamadığının ve doğru emzirememenin işaretidir. Önce nedeni ortadan kaldırmaya çalışın.
  Bütün Yönleriyle Emzirme konulu e-kursumuza katılın; doğru emzirmenin nasıl olması gerektiği, süt artırma yöntemleri, sütten kesme, anneler açısından emzirme ve daha pek çok konuda detaylı bilgi edinin.

  • almira

   merhaba benim göğüslerimde ki yaralar maalesef ileri derecede bu 3. çocuğum ve diğerlerinde krem kullandığımda geçiyordu ama bu geçmiyor üstelik göğüs ucumda beyaz beyaz şeyler çıkıyor. güğsümde bir de sertlik var ve çok ağrıyor. çocuğumu emzirirken resmen ağlıyorum .lütfen buna bir çözüm önerebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.