Oğlumda böbrek büyümesi

doktor bey merhaba. benim 2,5 yaşında bir oğlum var devamlı ateşleniyor. en son hastaneye götürdüğümüzde idrar kültürü yaptılar ve mikrop çıktı. 15 gün şurup verdiler kontrole çağırıp tekrar kültür yaptılar. mikrop artmış dediler. bu sefer iğne verip 15 gün sonra gittiğimizde düzelmiş dediler. Ayrıca böbreklerden ultrasona soktular ve böbreklerden birinin büyük olduğunu söylediler. sağ böbrek 65*33*35 mm.dir. parankim kalınlığı 8 mm ölçülmüştür. taş kitle yada hidronefroz saptanmamıştır. sol böbrek boyutu 74*31*31 mm.dir. parankim kalınlığı 9 mm.dir. taş kitle yada hidronefroz bulgusu saptanmamıştr. ilaçla tedavi edeceğiz olmazsa amaeliyat dedi doktor. Siz nası bir tavsiyede bulunursunz. cevabınız için çok teşekkür ederim.

Oğlumda böbrek büyümesi” üzerine 15 yorum

  1. 36+5 haftalık hamileyim Bebegimin 2 böbreğinde 13 mm genişleme var bu durum hakkında fazla bi bilgim yok ayrıntılı bi şekilde açıklanmasının

  2. Oglum 20 gunluk bu hastaneye goturduk ve bobrek buyumesi oldugu soylendi ap capi 5×6’5 mm cikti normali kac olmali

  3. hocam,ablam 31 haftalık hamile bugün ayrıntılı ultrasonda fetusta sağ böbrek pelvikalsiyel yapılarında dilatasyon gözlenmiş.pelvis APgenişliği 8cm ölçülmüştür.bunun bebege zararı nedir .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir