Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa > pe**s derimde derinin altında beyaz beyaz noktacıklar Hastalığı ve Tedavisi

pe**s derimde derinin altında beyaz beyaz noktacıklar

Soru :

hocam benim pe**s derimde derinin altında beyaz beyaz noktacıklar var.pe**s derisini ellediğimde hissediyorum o beyaz noktaların olduğunu beyaz kabarcıklar şeklinde.fakat herhangi bir kaşıntısı ağrısı yok.ama derinin altını kaplamış durumda.sizce bu nedir.

Aranan Kelimeler:

18 Ekim 2010

Benzer yazılara bakmanızı öneririm

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

»
Soru Sormak için Resme Tıklayın

“pe**s derimde derinin altında beyaz beyaz noktacıklar” için 23 Yorum

 1. hasan diyor ki:

  hocam merhabar, pe***in uzerinde degil ama hemen yaninda deride kirmizi kabariklar cikti. sivilce diye dusunyrm ama internetten arastrdm sigilde olablr ve hpv hastalığına kapilmis olabilirsiniz diyor. bu konuda bilgi alabilir miyim hocam. bendeki kirmizi kabariklar acaba sivilce midir ve kotu bir anlam tasiyor mu? tskler

 2. mahmut diyor ki:

  hocam kolay gelsın benım penısımın uzerınde 2 tane beyaz leke cıktı kasıntı gıbı bırsey yok hıc bır sıkıntım yok ama lekeler geçmıyo acaba nedendir ?

  • Deva diyor ki:

   yağ bezesi siğil gibi nedenler olabilir

   • mahmut diyor ki:

    hocam saglık ocagına gıttım doktor hıc bakmadan kafasına gore su ılaçları verdı oceral deri spreyi ve buda canımı cok acıtıyor krem olarak ta terbisil verdı bunları kullanmaya basladım derımde kızarıklıklar meydana geldı sızce ne yapmalıyım ?

 3. ali diyor ki:

  Hocm bnim pe***in senet olunan yerne kucuk sivilce gbi beyaz kparciklar war bnun nedeni nedir npmaliyim.

 4. Gereksiz diyor ki:

  Piping ustunde beyaz patlamadan noktalar var bu nedir

 5. oktay diyor ki:

  pe***in başında biraz büyük beyaz bir nokta var. sivilce gibi ama sıkılmıyor. 4 senedir var ve ben söylemeye çekindim. bu ileride sorun oluşturur mu?

 6. SıkıntılıGenç diyor ki:

  buna benzer birşey var hocam bendede hocam benimde pe***imin altında beyaz beyaz lekeler oluşuyor hergün yıkıyorum fakat sabah kalktığımda yeniden görüyorum yardımcı olabilirmisiniz

 7. sorunluçocuk diyor ki:

  hocam arkadaşın bahsettiği gibi derisinin altında beyaz beyaz top gibi, pe***in başı hariç pe***in her yerinde var üstelik senelerdir, ve kişiliğim dolayısıyla aşırı utangaç olduğum için doktora gidemedim hiç ilişkiye de girmedim bana bişeyler önerin hocam sanal alem tek şansım

 8. furkan diyor ki:

  Sayın doktorum yüzümü hvlu ile kazımaktan felç ettim daha dogrusu alnımı alnımda sivilce seklinde sivilce küçük ama içinde beyaz beyaz seyler var alnımın içinde orda oluyor hep ne yapsam yolunu bulamadım gitti o kadar caımı sıkıyo ki pisikolecim bozulacak iyice sıktıgım da içinden bembeyaz çıkıyor böyle igne gibi sıktıkca uzun uzun ne yapsam gitmiyor daha 20 yasındayım ama sabun flan her ne denesem gitmiyor daha kötü oluyor bana lütfen evap verin yoksa yakacam bu ciildi yeminederim pisikolecim bozuldu iki senedir.

 9. genco60 diyor ki:

  Hocam benim pe***in ucunda beyaz lekeler var 1 ay once supeli bir iliski yasadim 2 gun sonra lekeler ortaya cikti hangi hastalik olabilir yardimci olabilir misiniz

  • Deva diyor ki:

   peniste leke yapan hastalıklar :

   1) vitiligo

   2) zona

   3) zührevi hastalıklar:

   1-BEL SOĞUKLUĞU (GONORE)
   Gonore isimli mikropun meydana getirdiği cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır.Nadiren olsada cinsel yolla bulaşmaz.Mikroplu havlu,mendil gibi eşyaların kullanılması ile de bulaşabilir.Mikrop alındıktan sonra 3-7 gün arasında belirti verir.Bazen belirtiisi 12 saat ile 3 ay kadar da değişebilir.Tedavi edilmezse 3-7 hafta sonra müzminleşir.
   Penisten sarı kahverengi çok defada yeşile çalan bir akıntı olur.Miktarı çok olmazsa bile her idrar yapıştan sonra ve sabahları kilota bulaşan bir akıntıdır.İdrar çıkış yeri kızarır şişer.İdrar şikayetleri olur.
   Teşhis,akıntının özel metotlar ile alınıp mikroskop altında belsoğukluğu mikrobunun görülmesi ile konur.
   Tedavi edilmeyen vakalarda apse sonucu idrar yolunun daralması meydana gelir.hastalık daha ilerliyecek olursa testise yayılır.Buradaki tohum hücrelerinin gelişmesini önliyerek kısırlığa neden olur.
   Korunma:Her şeyden önce hijen kurallarına uyulmalı.Cinsel temas sırasında kondom (prezervatif) kullanılmaldır.Şüpheli ilişkilerde bulunulmamalıdır.
   Tedavi.Bir doktor kontrolünde uygun antibiyotik ve gerekli ilaçların kullanılması ile tedavi olunur.Bu ilaçlar hastalığın şiddetine göre ağızdan alınan haplar veya kalçadan vurulan iğnelerdir.
   Kadınlarda çok defa akıntı olmaz.%20 oranında idrar yanması vardır.tedavisi biraz daha yoğun çaba gerektirir.
   Belsoğukluğu mikrobunun kan yoluna geçmesi ile eklam şişmeleri,kalp kası iltihapları olabilir.Nadiren beyin zarı iltihabı ve Karaciğer iltihabı yapar.

   2-BELSOĞUKLUĞU OLMAYAN AKINTI:
   Bu akıntıda bel soğukluğu mikrobu bulunmaz.Mikroplar çok defa değişiktir.Cinsel yolla geçer.Genç erkeklerde görülür.Bazen belsoğukluğundan daha ciddidir.Belirtiler 7-24 gün sonra çıkar.Akıntı olmayabilir.İdrarda yanma ve idrar yolları kaşıntısı vardır.

   3-TRİKOMONİASİS:
   Trikomona isimli mikroptan ileri gelir.Çok defa kadın vajeninde bulunur.Mutat cinsel temas ile bulaşır.Eşler arasında bir birlerine bulaştırma çok sıktır.Akıntıda mikrobun görülmesi ile teşhis konur.
   Ekeklerde bazen belirti vermiyebilir.Prostata ve testise yayılacak olursa kısırlık meydana getirme riski olur

   4-GENİTAL UÇUK:
   Kadın ve erkeklerde sıklıkla görülür.Herpes simplex virusunun meydana getirdiği bir cilt hastalığıdır.Daha ziyade ağız ve dudak çevresinde görülür. %5 oranında da genital organlarda bulunur ve cinsel ilişki ile geçer.
   2-10 gün süreden sonra torbalarda ve kadında dış genital organlarda kırmızı zemin üzerinde içi sıvı dolu bir çok keseciklerden oluşur. Kasıklarda beze yapar. Tedavide viruslara etkili melhem kullanılması ile yapılır.

   5-YUMUŞAK ŞANKIR:
   Gene bir cilt hastalığıdır. Sebebi mikrobiktir. 1-7 gün bekleme süresinden sonra belirti verir. pe**s başında gözükür. Önceleri bir kızartı halinde başlar. 24 saat içinde kabarır ve yaradan akıntı başlar. Sonunda bir derin yaraya dönüşür. Yaralar birleşerek daha geniş bir hal alır. Kasıklarda beze olur. Tedavi uygun antibiyotik kullanımı ve hijene dikkat etmektir.

   6-AIDS (Edinsel bağışıklık yetmezliği)
   İlk defa 1981 yılında görülmüştür. HIV isimli virusten ileri gelmektedir. Seksüel ilişki ile kirli enjektör kullanımı ve kan nakillerinden geçer. Anneden cenine, kadından erkeğe ve erkekten erkeğe geçer.
   Virus vücuda geçtikten sonra bağışıklık sistemini bozar. Organizma kendisini koruyamaz hale elir. Yorgunluk, kilo kaybı ateş ve ishal bulunur. Kasıklarda koltuk altlarında yaygın bezeler olur. Bacaklarda çeşitli büyüklüklerde mor renkli çürükler meydana gelir. Hastalığın teşhisi en yaygın olarak kullanılan ELİSA testi ile konur. %95 positif sonuç verir. Maalesef bugün için belirili bir tedavisi yoktur.

   7-FRENGİ:
   Mikrobik bulaşıcı bir hastalıktır. Cinsel ilişki ile deri yolu ile geçer. 2-4 hafta sonra peniste ağrısız bir yara gözükür. Önceleri bir sivilce şeklinde başlar daha sonra akıntı olur. pe**s boyunca ve torbalara yayılır. Bu yara 1-2 haftada zımba ile delinmiş bir şekil alır. Derin, sert kenarlı olan bu yara tedavi edilmezse kendiliğinden iyileşir. Bu frenginin birinci devresidir.
   2 ci devre bu yaradan itibaren 6 hafta sonra ortaya çıkar. Daha yaygın kızarıklıklar vardır. Döküntüler olur. Bu devrede 4 yıl sürebilir.
   3 cü devrede yer yer bölgesel tümörler oluşur. Bu tümörler yaygındır. Genital organlarda bulunduğu gibi eklemlerde de bulunur.
   Tedavide uygun antibiyotiğin kullanımı ile olur. Günümüzde erken tedevi ile ve frenginin 2-3 cü dönemleri artık olma mamaktadır.

   8- İnsan papilloma Virüsü:
   Cinsel organlar ve çevresinde siğil benzeri oluşumlara neden olan bu virüs kadınlarda rahim girişi kanserlerine neden olabilir

   9- Chlamydial Enfeksiyonlar:
   çok sık raslanılır. kadınlarda ve erklerde görülür. Akıntı ve idrar sırasında yanma olur. Bazan hiç bir belirti vermez.

   hülasa ; peniste leke yapan pek çok hastalık vardır ve hepsi biribirinden tehlikeli , ciddi ve önemli hastalıklardır.
   bu nedenle bizzat uzman bir hekim tarafından değerlendirilmesi gereklidir.

   benim size önerim ; bir dermatoloji uzmanına bizzat muayene olarak bu lekelerin nedeninin tespit edilerek gereken tedaviyi yaptırmanız olacaktır.

 10. emrah diyor ki:

  hocam merhaba benim yukarıda arkadaşın dediği gibi deri altında beyaz noktalar var ve penisin arka tarafı alt tarafında yanı sıktırıdıgımda boncuk tanesı gıbı sertlıkler var 5 10 tane kadar bunların kotu bır sorun olusturcagından korkuyorum yardımcı olurmusunuz .teşekurler

 11. yakup diyor ki:

  mrb hocam benim sorum şu hocam pe***in sünnet olunan yerde deri altı nda 1 veya 1.5cm Z harfine benzen kıkırdak olur ya hani hem sert hem yumşak ine ille alınsa bütün şekilde cıkacak bişey gibi hemen bir ucunda da sivilceye benzeyen bişey var sizce ne yapmalıyım hocam ordaki şey ne olabilir beni aydınlatırsanız sevinirim birde korktuğumu söylemek istiyorum sizden cvp bekliyorum yakup erat denizli

 12. ERKAN diyor ki:

  Aynı sorun bende de vardı burdaki soruyu ve doktorunuzun verdığı cvbı okuyunca ıcım rahatladı önemlı bı sorun zannedıyordum. Tesekkurler insanları bılgılendırdığınız ve yardımcı olduğunuz için.

 13. Doktor Deva diyor ki:

  tıpta “lipom ” olarak bilinen yağ bezesi ; genellikle deri ile kas dokusu arasında bulunan yavaş büyüyen yağ hücrelerinden yoğun doku ile oluşmuş olan kitlelerdir. 

  Genellikle muayene ile mobil ve hassas olmayan kitlelerdir.

  Lipomlar her yaşda ortaya çıkabilirler…. ancak genellikle 20-40 yaşları arasında sık görülür. Oluşum nedeni tam olarak bilinmemektedir ancak, ailesel ve genetiksel faktörleri suçlayanlar vardır. 

  Lipom kötü huylu bir kitle değildir ve genellikle kişiye zararsızdır. Sıklıkla kollarda, gövdede, sıtta, bacakta boyunda ve kalçada bulunur. Bu yumuşak doku yumrusu aslında vücudun bir çok yerinde oluşabilir.

  Lipom tanısı sıklıkla klinik muayene ile konur. Eğer yerleşim yeri farklı ise veya şüphelenilen klinik bir durum var ise ultrasonografi, tomografi, iğne ile biyopsi veya cerrahi biyopsi yaptırılabilir.

  tedavine gelince..

  Tedavi genellikle gerekli değildir. Ancak lipom istenmeyen bir yerleşim yerinde ise ve basıya bağlı sıkıntı oluşturuyorsa, ağrılı ise, hızla büyüyorsa veya hastada kozmetik sorunlar yaratıyorsa cerrahi olarak çıkarılmalıdır.
  ancak ; çoğunlukla lipomlar amaliyatla alınsada vücudun başka bir noktasında tekrar çıkabilir. 

  benim size önerim ; yağ bezeleri ağrı yapmıyor ve rahatsızlık vermiyorsa ameliyat ettirmemeniz , diyet olarak yağlı , salçalı ve baharatlı yiyecekler yememenizdir..

Sizde bu konu ile ilgili yorum yapabilir Soru Sorabilirsiniz

Yorum yaparken veya Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz


Sağlık Ekibi Sağlık Kategorileri

 • Ağız ve Diş
 • Akciğer Hastalıkları
 • Bağırsak ve Anüs
 • Beslenme Hastalıkları
 • Beyin ve Sinir
 • Böbrek ve İdrar Yolları
 • Bulaşıcı Hastalıklar
 • Cilt Hastalıkları
 • Cinsel Hastalıklar
 • Çocuk Hastalıkları
 • Diğer Hastalıklar
 • Diyet
 • Doktora Sor
 • Eklem Hastalıkları
 • English Health
 • Erkek Hastalıkları
 • Estetik
 • Genetik
 • Göz Hastalıkları
 • Hastalıklar
 • Hormon Hastalıkları
 • İlk Yardım
 • Kadın ve Doğum
 • Kalp ve Damar
 • Kan Hastalıkları
 • Karaciğer Hastalıkları
 • Kas Hastalıkları
 • Kategorilenmemiş
 • Kemik Hastalıkları
 • Kulak Burun Boğaz
 • Laborant
 • Laboratuvar Günlüğü
 • Mide Hastalıkları
 • Ruh Hastalıkları
 • Sağlık Haber
 • Sağlık Sözlüğü
 • Sağlıkta Pratik Bilgiler
 • Şifalı Bilgiler Kitabı
 • Solunum Hastalıkları
 • Doktor Deva