rahimde acılı kızarık yara

genellıkle dıkkatsız sert ilişkinın sonucunda rahım agzında boylamasına kızarıklı beyazlı ıltıhap gıbı yara oluyo ıdrara cıkarken benı cok zorluyo ne sekılde olursa olsun ılıskı sonrası bu tarz tahrişlenme normalmıdır eşımle ıkı aydır cocuk sahıbı olmaya calıstık olmadı bu tarz vajinal sıkıntım olmama sebebım mi teşekkürler

Cevap

Bazen bu tür yaralar gebeliğe engel olabilir o yüzden bu yaranın uygun şekilde teşhis edilip tedavi edilmesi gererkir

One thought on “rahimde acılı kızarık yara

 1. DrDeryam

  Tıpta “servikal erosyon” dediğimiz rahim ağzı yarası ; sık sık vajinit geçiren kadınlarda olabilmektedir.
  Rahimağzı “yarası” akıntı şikayeti dışında bir sorun yaratmayabilir ve çoğu durumda muayene esnasında tesadüfen saptanır.

  Bazı kadınlarda ise ilişki esnasında kanamaya neden olabilir.
  Rahim ağzı yarası görünüm olara kanser veya kanser öncüsü lezyonlarla karışabileceğinden, saptandığında mutlaka papsmear alınarak durum değerlendirmesi yapılır.

  Papsmear raporunda da erozyon tanısı doğrulanır.
  Erozyon, papsmear incelemesi yapıldıktan sonra mutlaka kriyoterapi ile (dondurarak) koterizasyonla (yakılarak) veya lazer ile buharlaştırılarak giderilmesi önerilen bir durumdur.
  Doğum kontrol hapı kullanımı rahim ağzı kanalı içindeki salgı yapıcı hücrelerin çoğalmasını kolaylaştırdığından doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda rahim ağzı yarasına nispeten daha sık rastlanmaktadır.

  benim size önerim ; bizzat bir kadın doğum uzmanına muayene olarak gerekli tedaviyi görmeniz olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>