şeker hastalığnda anjıo yapılırmı?

73 yaşında annem kalp büyümesi teşhisi kanoldu. iki doktor gördü fakat bunlardan birtanesi anjıo uygulanması gerektiğini söyledi. şeker hastalığı var annemde anjıo nekadar doğru yapılmalımı?

Sorunuzun Cevabı

Şeker hastalarında; kalp damar hastalıklarında sıklıkla görülebilen göğüs ağrısının olmayabileceği, yaşlılarda ise kalp damar hastalığında, göğüs ağrısı yerine, boyun, sırt, karın hatta diş ağrısının bile olabileceği unutulmamalıdır.

Sonuç olarak; koroner anjiyografi kararı; doktorunuz tarafından şikayetleriniz, risk faktörleriniz, tedaviniz, kısacası siz bir bütün olarak değerlendirildikten sonra verilen bir karardır. Anjiyo bütün hastalara yapılabilir. Bazı hastalıklarda risk olsada herkese yapılır. Böbrek yetmezliği, şeker, enfeksiyon, kansızlık, tansiyonun kontrol altında olmaması anjiyoda risk oluşturur. Anjiyoda ölüm oranı da yapılan araştırmalarda çok düşüktür.”diye konuştu

 

şeker hastalığnda anjıo yapılırmı?” üzerine 2 yorum

  1. babam 64 yaşında 2 gün önce aniden fenalaşıp hasthaneye götürüldü anjio ve stent takıldı babam şeker hastası sigara ve alkol kullanmıyor insilün kullanıyor ve babama 15 gün sonra tekrar anjio olması gerektıiği söylenmiş bu verilere göre babamla ilgili ne söyleyebilirsiniz .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir