smear sonuçları

merhaba
ben 27 ay önce normal doğum yaptım.fakat doğumdan hemen sonra oluşan hemotomdan dolayı kanamayı durdurma zorluğu çektiler yaklaşık 6 saat boyunca.geçen hafta konturole gittigimde alınan papsmear sonucu beni biraz endişelendirdi.dr. sadece bir enfeksiyon olduğunu söyledi ancak ben raporda yazan şeylerin tam olarak ne anlama geldiğini merak ediyorum aydınlatırsanız sevinirim.
SİTOLOJİ RAPORU
Malignite veya intraepitelyal lezyon negatif
diğer nonneoplastik durmlar
-reaktif hücresel değişiklikler
-inflamasyon(tipik onarım dahil)
SİTOLOJİK TANI
yoğun inflamasyon bulguları
YORUM
Yayma preparatın sitolojik incelemesinde mikrosgopik olarak epitel hücrelerini yaygın olarak örten ve puss ball yapıları teşkil eden akut karakterliyoğun polimorf nüvelilökosit varlığı izlenmektedir.
endoservikal kısmen mevcutinflamasyon ile örtülü olmakla birliktedüzenli olarak seçilmektedir.yassı epitel hücreleri ise intermedier süperfisiel tip hücrelerden oluşmaktadır.örneklemede atipi ve\veya displazi bulgusu mevcut değildir.

Rapor bu şekilde lütfen beni aydınlatın.ayrıca bu enfeksiyon neden oluşur ve eşime bir zararı varmıdır?
teşekkür ederim saygılar..

4 yorum “smear sonuçları

  1. zeynep

    simir testi yaptırtım tanı olarak inflamasyon ve tipik onarım bulguları teşhisi konulmuş açıklayıcı bilgi rica edebilirmiyim teşekkürler

  2. şengül

    İntraepital lezyon veya malignite açısından negatif;cvs yoğun infilamasyon bulguları gösteren smear.Ne anlama gelir.Şimdiden tşk.

  3. nurdan

    yoğun ınflamasyon bulguları gösteren smear;cvs sonucunu bana acıklarmısınız…

  4. cevabınız en kısa sürede yayınlanacaktır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.