sol ayak bileginin iç kısmında şiddetli agrı ve şişme

sol ayak bileginin iç kısmında şiddetli agrı ve şişme var. film çektirdim doktorum bişey olmadıgını söyledi. agrı ve şişme devam ediyor.agrı kesici ve antibiyotik kullandım faydasını görmedim yardımcı olurmusunuz.

Cevap

Alt bacak şişmesi ve ayak bileği ortak bir sorundur. Ayak bileği şişliği nedeni belirlenmesi etkili tedavi bulmak için ilk adımdır. Bir kez ayak bileği şişliği nedeni belirlenir, etkili tedavi başlatılabilir.

Cevap: Ayak bileği şişmesi ayak bileği içindeki sıvı birikimine neden ortak veya yumuşak doku ayak bileği çevreleyen.

 

Ayak bileği şişliği ortak nedenler şunlardır:

 

* Travmatik Yaralanma

Bir ayak bileği burkulma veya kırık ayak bileği gibi bir travmatik yaralanma, ayak bileği en sık neden olan şişlik. Hastaların hemen hemen her zaman, ama özellikle yaralanma hatırlıyorum hatta bazen ince yaralanmaları ayrıca ayak bileği için şişmesine neden olabilir. Ayrıca, stres kırıkları bilek şişmesine yol etrafında oluşabilir.

 

* Gut

Gut senin ayak bileği sıvı içinde ürik asit kristallerinin birikimi kaynaklanmaktadır. Ürik asit madde sindirim parçası olarak üretilmektedir. Düzgün yemek sindirimi ve atık bizim vücut kurtulmak, Vücudumuzun atık taşıma ürik asit gibi maddeler üretir. Gut hastalığı olan kişiler anormal eklem içinde, enflamasyon yol ürik asit kristalleri birikir ve şişme.

 

* Ayak bileği Artrit

Ayak bileği artrit daha az diğer eklemlerde dejeneratif değişiklikler daha yaygındır. Ancak, ayak bileği artrit ve oldukça ağrılı olabilir oluşabilir. Ayak bileği en romatoid artrit veya artrit hastalarında bilek bir önceki travmalı hastalarda sık görülür.

 

* Enfeksiyon

Enfeksiyon ayak bileği alışılmadık şişlik neden olduğunu. Enfeksiyonları ya bilek (sellülit çevresindeki yumuşak dokularda) oluşabilir ya da kendisi ortak (septik ortak olarak). Enfeksiyonlar genellikle ilaçlar tek başına, ama tedavi edilebilir de cerrahi gerekebilir.

 

* Damar İkaz

Kan akımı ile çok sayıda sorun, normal dolaşım zarar ve ayak bilekleri civarında şişme yol. Damar tıkanıklığı ve en yaygın nedeni bir kan pıhtısı, bir DVT olarak da bilinir. Vasküler sorun Bu tür genelde bir bacağından (veya ikisini) ve yumuşak doku şişmesi için ayak ve ayak bileği boyunca gerçekleşmiş olur. Daha da bacak kadar uzatabilirsiniz şişme.

 

* Periferik Ödem

Periferik ödem bir dolaşım sorunu, ancak her iki bacak değil, sadece bir görülür. Alt ekstremite ödem damarlar neden olan yaşlanma nedeniyle olabilir kronik şişme, yanı sıra bacak damarları üzerindeki basıncı yerleştirebilirsiniz diğer koşullar. Bu koşullar Hamilelik, şişmanlık ve varisli damarlar içerir.

 

4 yorum “sol ayak bileginin iç kısmında şiddetli agrı ve şişme

 1. göknur

  çalıştığım iş nedeniyleuzun süre ayakta kalıyrm ve ayaklarımın altı şişiyor bunun nedeni ayakta kalmam mı? merak edyrm yardımcı olursanız çok sewinirim şimdiden saolun

  • sürekli ayakta durmak buna sebep olabilir ayakkabı seçimini dikkatli yapın

 2. azime

  Sağ ayak bileğimin iç kısmındaki damar ın üzerine oturunca ve elimle bastırınca
  ağrı olması hocam. Etrafında şişlik ve morarma yok yanlızca o bölgeye dokununca damarımda ağrılı bir gerginlik oluyor . Bir yıl önce sağ ayağimın baş parmağı incilmişti bu sebepten olabilirmi ? Şimdiden teşekkür ederim saygılarımla

  • reyhan

   meraba hocam bana yardimci olurshaz sevinirim benim 2 ayamda da sorun var ashlinda ayamin birishi ic taravinda morluk olushtu ve cok ayakda kalinca shidetli ariyor obur ayagim sha ic taravinda yine shishme yapiyor ve kipirtatinca shidetli ariyor ve parmaklarimi cekiyor yardimci olurshaz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>