sol kasık şişliği

merhaba hocam benım sol kasık sağ kasıpa gore dağa şişin ve yukarda ancak sol kasıgın ust bolumune dogru fındık buyuklugunde yumuşak bır yapı ve bagzen sol diz bacağıma ordan da kasığıma ağrı yapıyor bunun sebebı nedır cevabınızı beklıyorum vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

6 yorum “sol kasık şişliği

 1. selma

  İyi akşamlar hocam benim şikayetim sol kasigimda portakal büyüklüğünde sert bir şişlik var ara sıra ağrısı oluyor randevu aldım hastaneye gidicam ama ne olabilir çok endişeliyim ufak bebeğim olduğu için ve birakicak kimsem olmadı gi için biraz geç kaldım yardımcı olun lütfen

  • yağ bezesi fıtık gibi nedenler olabilir kontrol etmek gerekiyor

 2. çilek

  meraba benim sol kasıgımın ustunde karnıma dogru o bölgeler hafif sisti ve agrı yapıyo. dizlerimin üstünde yere cömelemiyorum bıcak saplanıyo gibi bi agrı giriyo. 4 5 ay önce apndist ameliyatı oldum arada ameliyat yerimde acıyo. ne oluyo bilmiyorum yorum yapabilirmisiniz simdiden tesekkür ederim

  • sevgili çilek kasık ağrısının bir çok sebebi vardır

 3. hafiz

  merhaba hocam benim sikayetimde sol kasigimindan ic kisminda siskinlik belirtisi var kendimi zorlarsam bayagi bir sislik meydana geliyor bazen elimle bile hissede biliyorum kitirtisini hemen penisin ustu sol karin boslugunda beni bilgilendirirseniz sevinirim yada tavsiyeniz nelerdir.bir kac sene once ufak bir operasyon ile kendimi baglatmistim.korunmak icin acaba onunmu bana bir zarari oldu diye dusunuyorum. ilgi ve alakanizdan dolayi tesekurlerimi sunarim .hollandadan selamlar.

 4. Kasık ağrısı üreme organlarından kaynaklandığı gibi, idrar yolları, sindirim veya iskelet sisteminden de kaynaklanabilir. Ağrının başlama şekli, niteliği, şiddeti, yeri ve yayılması önemlidir. Ani başlayan ağrılar ile uzun süredir devam eden ağrıların nedenleri birbirinden farklıdır.
  Ani Başlayan Ağrı Nedenleri
  1) Üreme Organlarının İltihabi Hastalıkları
  2) Apendisit:
  Apendisitin iltihaplanması acil müdahale gerektiren bir durumdur. Çoğunlukla karın ağrısı yapan diğer durumlarla karışabilir. Apendisitin erken teşhis edilmesi ve alınması hayat kurtarıcı olabilir.
  3)Sindirim Sistemi İltihabı:
  Enterit olarak bilinen ve karın, kasık ağrısı ve çoğunlukla ishal ile birlikte seyreden klinik bir tablodur. Hastanın kaybettiği sıvı ve vitaminler yerine konmalı ve gerektiğinde uygun antibiyotik ile tedavisi mümkün olan bir durumdur.
  4)İdrar Yolları Enfeksiyonu veya Taşları:
  İdrarda yanma, sık idrara çıkma, bel ve kasık ağrısı, ateş, üşüme ve titreme ile birlikte seyreden bir durumdur. Bol sıvı alımı ve etkin antibiyotik ile tedavi edilebilir. idrar yollarındaki taşların bazen ultrason ile kırılması ve bazen de cerrahi müdahale ile alınması gerekebilir.
  5) Enfeksiyonlar
  6) kasık bağındaki yırtık ve hasarlar
  7)kalça kireçlenmesi , bel fıtığı başlangıcı ve diğerleri
  Tedavisine gelince…
  Ağrı tedavisi nedene yöneliktir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>