Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva
Anasayfa > sol omuz şişliği Hastalığı ve Tedavisi

sol omuz şişliği

Soru :

Mrb iyi günler benim sol omzum ve boyun boşluğum arasında belirgin bir şişlik meydana geldi.Bu şişlik daha çok hamur kıvamında bir şişlik.Acaba ne olabilir.Cevabınızı bekliyorum.

Aranan Kelimeler:

29 Kasım 2010

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

»
Soru Sormak için Resme Tıklayın

“sol omuz şişliği” için 3 Yorum

 1. ramazan diyor ki:

  cocugum 5 yaşındayken önce koltuk altı şişti sonra tam omuzunun ustü sonra tedaviyle geçti ama 2 kulagındada işitme kaybı oldu şimdi yine şişti aynı yerden hangi uzmana gideyim neden kaynaklanıyo 03/12/2012 simdi 14 yaşında

 2. Deva diyor ki:

  Kulakların alt, ön ve arka kısmında, boynun her iki tarafında veya arkasında, ya da koltuk altlarında veya kasıklarda meydana gelen yumru gibi şişliklerin ne anlama geldiğini Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tamer Haliloğlu anlattı: Enfeksiyon: Vücudunuzun iki veya daha fazla bölgesindeki bezler şişti. Ateşiniz olabilir ve kendinizi hasta hissediyorsunuz. Pek çok virüs bezlerde şişme yapabilir. Saç derisi enfeksiyonu boynun arkasındaki bezleri şişirebilir. Mantar da dahil, ayaklardaki enfeksiyonlar kasık
  bezlerini şişirir. Cinsel ilişki yoluyla bulasan bazı hastalıklar da kasık bezlerinde şişmeye yol açabilir. Öpücük Hastalığı: Boyun, kasık ve koltuk altı bezleriniz şişti ve yüksek ateşiniz, şiddetli boğaz ağrısı ve yutkunma sorununuz var. Bu durumda halk arasında öpücük hastalığı olarak bilinen İnfeksiyöz – mononükleöz hastalığından şüphelenilebilir.
  Kabakulak: Çene ucuyla kulakların arasında şişlik varsa; bu duruma düşük ateş, kulak ağrısı, baş ağrısı ve yorgunluk da eşlik ediyorsa bu belirteler ışığında kabakulaktan söz etmek mümkündür. Kabakulak geçiren birisiyle temas etmiş olmak ve aşı yaptırmamış olmak da kabakulağın nedenleri arasında yer alır.

  Kızamıkçık: Kendinizde veya çocuğunuzda boyun arkasındaki bezlerde şişme var ve birkaç gün içinde vücudunuz pembe bir döküntüyle kaplandı. Bu genelde hafif bir hastalıktır, ama başkalarına, özellikle de hamile kadınlara bulaştırmamak önemlidir.

  Bademcik İltihabi: Çocuğunuz boğazının şişmesinden şikayet ediyor ve katı yiyecek yemek istemiyor. Boynunun yan tarafındaki bezlerde ise şişlik bulunuyor. Bu durumda kendi kendine tedavi yöntemleriyle onu rahatlatabilirsiniz. Çocuk 48 saat içinde iyileşmez ve başka belirtiler gündeme gelirse, mutlaka bir uzmana başvurulması gerekiyor.

  Kendiniz ne yapabilirsiniz?

  Çok rahatsızsanız, ihtiyaç olduğu ölçüde (bir havluyu sıcak suya batırıp) sıcak kompres yapın ve aspirin, asetaminofen veya ibuprofen alın. Hassasiyet ve ağrı genelde birkaç gün içinde geçer, şişin inmesi ise birkaç haftayı bulur. Geçmez, daha kötü olur ve bezler şişerse mutlaka bir uzmana başvurun. Zira tüm bunlar bir kabakulak hastalığının şikayetleri ise dalağınızı yoran faaliyet ve sporlardan kaçınılmalıdır. Çünkü dalak büyüyebilir ve yırtılabilir.

  Sorununuz ciddi olabilir!

  Boyun bölgesindeki ve vücudun bazı bölgelerindeki şişliklerle kitleler virüs ve bakteri kaynaklı olabilir. Virüs ve bakterilere maruz kalmak ise olağan bir durum olduğu için önlemek hemen hemen olanaksızdır. Kabakulak ve kızamıkçık gibi hastalıklar ise ancak aşıyla önlenebilir. Bu durumda kendinizin ve çocuklarınızın mutlaka aşı olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra, boyun bölgesindeki bu şişlikler bazı ciddi hastalık ve problemlerin de işareti olabilir. Bu hastalıklar arasında; Streptokoklu boğaz, Ciltte tahriş, Kronik Yorgunluk Sendromu Difteri, Diş Apsesi, HIV Enfeksiyonu, Lösemi, Hodgkin Lenfomu, Meme kanseri, Boyun kanseri ve diğer kanser türleri olabilir.

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz