surekli idrara çıkma hissi vardı

merhaba C surekli idrara çıkma hissi vardı bu zmaanla azaldı test yaptırdım ancak enfeksyion olmadıgı soylendı bı haftaya yakındırda sol testısım agırmaya basladı arada bı agrı yapıyo genelde tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra ve idarla ilgilide kucuk bı sorun var kesık kesık gelıyo damla damla gelıyo zorladıkça testıslerde agrı oldugunu dusunuyorum sizce bu agrının sebebı nedir 22 yaşındayım şimdiden teşkurler …

9 yorum “surekli idrara çıkma hissi vardı

 1. aycan230

  merhaba 22 yaşındayım nişanlıyım 5 dk da 5 bir tuvalete çıkma hissi geliyor sanki böyle saatlerce tutmuşumda altıma kaçırcakmış gibi tutamayıp bir dk damla aktığıda oldu nişanlıyım korunma hapı kullanıyorum bazı gunler içmedim.hamile olma riskim varmı ? en kısa sürede cevabınızı bekliyorum teşekkür ederim….

  • düzenli kullanmazsanız koruması düşer hapın

 2. meriş

  benimde sık sık idrar hissim oluyor idrar tahlili yaptırdım evet enfeksiyon var ama bunun yanısıra çikolata kisti diye bir kist var rahimde bu da idrar hissine bir etkenmidir acaba?

  • sevgili meriş enfeksiyon yeterli bir sebeptir

 3. enur

  merhaba bende sürekli idrara çıkma gereği duyuyorum idrarım bittikten 1-2 dk sonra tekrar idrarım geliyor damla damla doktora gittim ve bana SPASMEX 30 mg film tablet verdi bitene kadar kullandım o sıkışıklıklarım gitti ama bitince yine başladı idrar tahlilimde ise hiçbir şey çıkmıyor hatta gerekli bütün tahlilleri bile yaptırdım hiçbir şey çıkmadı yarın tekrar doktora gideceğim ama pek umutlu değilim lütfen hastalığımın ne olduğu ve ne yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum lütfen bana yardımcı olunuz.

  • sevgili enur idrar kültürü yaptırdınız mı

 4. merve

  sayın doktorum benm 5 aylık bir bebeğim var emzikliyim bu sabah bende sürekli idrara çıkma hissi başladı ara ara geliyor sizce idrar yollarında enfeksiyon olabilirmi bebeğime bi zararı varmıdır?

  • sevgili merve enfeksiyon olabilir bebeğe bir zararı olmaz ama tedavi olun bol su için

 5. İdrara sık çıkma ve idrarın tam boşalmama durumu birçok sebebi vardır. Özellikle üşütünce ve iltihaplar da yanma ve sık idrara çıkma olur. Bu ikisinin ayrımını yapmak için idrar tahlili yaptırmanız lazım. Teşhis konulduktan sonra tedaviye başlanır. İltihap varsa antibiyotik kullanılır. Ama üşütme varsa bol su içilir ve ayaklar altına sıcak su torbası konur.
  Hala geçmeyecek olursa filim veya ultrason çekilip bu hastalık belirtileri altında yatan sebep araştırılır.
  Diğer sebepler: Şeker hastalığı, tansiyon hastalıkları gibi hastalıklardır. Bunlar daha karışık hastalıklar olduğu için detaylı araştırma yapmak lazımdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>