Süt hormonu neden yüksek çıktı

kolay gelsin, bana doktorum bana süt hormonumun 70 olduğunu söyledi ve dostinex verdi iki ay kullanmam lazımmış? süt hormonu hamile olmadığı halde neden yükselir acaba? bide hamile kalmaya engelmidir? bana cevap yazarmısınız lütfen… tşkler şimdiden.

Cevap

Aşağıda ki bölüme bakabilirsiniz

6 yorum “Süt hormonu neden yüksek çıktı

 1. derya

  olmamışmı yoksa?

 2. derya

  kolay gelsin, ben tekrar prolaktin testi yaptırmak zorunda kaldım. doktorum istemişti. ilk test değerlerim 70 çıkıştı şimdi ise
  sonuçlar:0,6
  birim: << ng/mL
  referans aralığı: 5,1-26,5 çıktı
  bu ne anlama geliyor açıklayabilirmisiniz?
  ne kadar düşmüş yani

  • sevgili derya testi adetin 3. günü yapalım

 3. derya

  size bi sorum vardı. ben şimdi 1 aydır dostinex kullanıyorum. prospektüsün üzerinde 3 gün adet gecikmesi olabilir yazıyordu. şu anda 4 günlük bi gecikmem var acaba hamile kalmış olabilirmiyim? yada dostinex kuvvetli olduğu için ümitlen miyeyimmi?
  her 4 haftada idrar testi yapılması gerektiğini yazıyor. çünkü hiç bir gebelik belirtisi yok acaba nomal bi durummu bu sizce? her gebelikte illa adet gecikmesi olmadan belirti olacak diye bişey varmıdır?

  • sevgili derya her belirti farklı olur kan testi en kesin sonuç verir

 4. Süt hormonu olarak bilinen prolaktin hormonu yumurtalıkların çalışmasını olumsuz etkileyerek gebe kalmayı zorlaştırabilir. Laboratuar tetkiklerinde serum prolaktin düzeyi normal olmasına karşın “galaktore” yani göğüslerden süt gelmesi durumu varsa ilaç tedavisi gereklidir (piyasada parlodel,dopergin ,dostinex isminde ilaçlar bu amaçla kullanılabilir) .
  Neden hormon düzeyi normal olmasına karşın süt geliyor?
  Prolaktin hormonunun kanda saptanmasında bazı teknik sorunların buna neden olduğu kabul ediliyor.Vücudumuzda farklı molekül büyüklüğüne sahip en az 3 prolaktin tipi bulunduğu ve bunların etkinliklerinin kanda yapılan ölçümlerle her zaman doğru saptanamadığı düşünülüyor. Yani tetkiklerde normal çıkmasına karşın sizin vücudunuzda prolaktin aktivitesi fazla olabilir.
  İkinci bir nokta da tiroid bezinin fonksiyonu ile ilgili olabilir.Eğer bakılmadıysa tiroid fonksiyonlarınızın da değerlendirilmesini öneririrm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>