Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
Süt hormonu neden yüksek çıktı Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

Süt hormonu neden yüksek çıktı

Soru :

kolay gelsin, bana doktorum bana süt hormonumun 70 olduğunu söyledi ve dostinex verdi iki ay kullanmam lazımmış? süt hormonu hamile olmadığı halde neden yükselir acaba? bide hamile kalmaya engelmidir? bana cevap yazarmısınız lütfen… tşkler şimdiden.

Cevap

Aşağıda ki bölüme bakabilirsiniz

Etiketler: , ,

15 Aralık 2011

“Süt hormonu neden yüksek çıktı” için 6 Yorum

 1. derya diyor ki:

  olmamışmı yoksa?

 2. derya diyor ki:

  kolay gelsin, ben tekrar prolaktin testi yaptırmak zorunda kaldım. doktorum istemişti. ilk test değerlerim 70 çıkıştı şimdi ise
  sonuçlar:0,6
  birim: << ng/mL
  referans aralığı: 5,1-26,5 çıktı
  bu ne anlama geliyor açıklayabilirmisiniz?
  ne kadar düşmüş yani

 3. derya diyor ki:

  size bi sorum vardı. ben şimdi 1 aydır dostinex kullanıyorum. prospektüsün üzerinde 3 gün adet gecikmesi olabilir yazıyordu. şu anda 4 günlük bi gecikmem var acaba hamile kalmış olabilirmiyim? yada dostinex kuvvetli olduğu için ümitlen miyeyimmi?
  her 4 haftada idrar testi yapılması gerektiğini yazıyor. çünkü hiç bir gebelik belirtisi yok acaba nomal bi durummu bu sizce? her gebelikte illa adet gecikmesi olmadan belirti olacak diye bişey varmıdır?

 4. Deva diyor ki:

  Süt hormonu olarak bilinen prolaktin hormonu yumurtalıkların çalışmasını olumsuz etkileyerek gebe kalmayı zorlaştırabilir. Laboratuar tetkiklerinde serum prolaktin düzeyi normal olmasına karşın “galaktore” yani göğüslerden süt gelmesi durumu varsa ilaç tedavisi gereklidir (piyasada parlodel,dopergin ,dostinex isminde ilaçlar bu amaçla kullanılabilir) .
  Neden hormon düzeyi normal olmasına karşın süt geliyor?
  Prolaktin hormonunun kanda saptanmasında bazı teknik sorunların buna neden olduğu kabul ediliyor.Vücudumuzda farklı molekül büyüklüğüne sahip en az 3 prolaktin tipi bulunduğu ve bunların etkinliklerinin kanda yapılan ölçümlerle her zaman doğru saptanamadığı düşünülüyor. Yani tetkiklerde normal çıkmasına karşın sizin vücudunuzda prolaktin aktivitesi fazla olabilir.
  İkinci bir nokta da tiroid bezinin fonksiyonu ile ilgili olabilir.Eğer bakılmadıysa tiroid fonksiyonlarınızın da değerlendirilmesini öneririrm

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz