T1 A da hipo T2A da hiperintens

Merhabalar ben 35 yaşındayım 18gun önce sandalyeden yuzukoyun düşmem sonucu burnumda çatlak ve sag kol dirseğimde ağrı oluştu ve hala geçmedi gittiğim ortopedi doktorları bir hafta  10 gün icinde gecer dediler.Ama geçmedi bugün mr çekildim ve sonucumu sizinle paylaşıyorum ne olur yardımcı olun Radius proksimal kesiminde yaklaşık 6cmlik segmentte medüller ödem-infilltrasyonla uyumlu T1 A da hipo T2A da hiperintens sinyalle karakterize sinyal degisiklikleri dikkati çekmektedir.Radius cevresinde periost ödemi- kalinlasma izlenmektedir. Ekspansiyon-korktuklar destruksiyon izlenmemektedir.Dirsek eklem sıvısı artmıştır .Osteomiyelit ve neoplazik prosesler ekarte edilememistir.Klinik ve lab. Bulgulariyla birlikte değerlendirilmesi önerilir.

8 yorum “T1 A da hipo T2A da hiperintens

 1. ahmet

  “SAĞ OMUZ MRG İNCELEMESİ’nde; 

  Akromio-klavikuler eklemde dejeneratif hipertrofi izlenmiştir. Akromion tip II özelliktedir. Subakromial yağ mesafesi daralmıştır. 
  Supraspinatus tendonu distal kesimde T2A sekanslarda hiperintens sinyal artışı izlenmiştir (impingement?). 
  Eklem aralığında, subakromial-subkorakoid bursalarda minimal sıvı artışı izlenmiştir. 
  Humerus başında subkortikal dejeneratif kist formasyonları ve minimal kemik iliği ödemi alanı izlenmiştir. 
  Biceps uzun başı tendonu bicipital olukta olup sinyali normaldir ve çevresinde minimal sıvı artışı izlenmiştir (tendinit?). 
  Ön ve arka labrum şekil ve sinyali korunmuş görünümdedir.” raporun yorumu nedir.

 2. Tuğba

  Uterus yaklasik 32*50*73 mm boyutlarda olculmus olup endemetriumda bir korbuad uterus ile uyumlu olabilecek gorunum dikkat cekmistir sag overde yaklasik 27 mm capli T1A da hipotiens T2A da hiperintes IVKM konsrast tutulumu gostermeyen duzgun sinirli noduler lezyon meccuttur (kist?)
  Sakral bolgede tarlov kistleri izlenmistir..
  Bilgi verirseniz cok sevinirim ne demek bunlar

 3. SİBEL

  Safra kesesi anterosüperior duvarda 5 mm çaplı nodüller T2 ağırlıklı incelemelerde hipointens yapı mevcuttur/ ön planda polip lehine değerlendirilmiş olup takibi önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>