Tanı ANTRAL GASTRİT, H.Pilori Bx

merhaba hocam.ben trabzon zübeyde.size annemin rahatsızlığından bahsedecem.annem mide rahatsızlığı nedeliyle doktora giti ve endoskopi yapıldı.
ve sonuç olarak:
MİDE: Mide fundus,kardia ve korpus mukozası normal olarak değerlendirildi. Antrum ödemli ve benekli tarzda hiperemik izlendi.Antrumdan kronik gastritin histopatolojik konfirmasyonu ve H.Pilori için biopsiler yapıldı.
Pilor forme izlendi.

Tanı: ANTRAL GASTRİT,H.Pilori Bx

hocam bana bunların açılımını yaparmısınız. bu bir kötü hastalıkmıdır? sonucunda neler olur. tedavisi varmı.yapılırmı.beni bu konuda aydınlatırmısısnız.
Cevap
Gönderildi

One thought on “Tanı ANTRAL GASTRİT, H.Pilori Bx

  1. sedat

    Sayın hocam,1 ay önce yaptırdığım endoskopi sonucu:Antrum ödemli ve benekli tarzda hiperemik izlendi.Antrumdan kronik gastritin histopatolojik konfirmasyonu ve H.Pilori için biopsiler yapıldı.
    Pilor forme izlendi.Bulbus mukozası ileri derece ödemli ve eritemli idi.

    Tanı: ANTRAL GASTRİT,H.Pilori Bx,Şiddetli Duodenit

    Tam olarak nedir bu tanılar,halk diliyle ne yapmam lazım,tedavi önerileriniz nelerdir?Sayın Hocam,hangi ilaçları kullanmam gerekir.Saygılar sunarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>