testis küçüklüğü

Merhaba sayın doktorum.14 yaşındayım.Benim testislerimden sağ tarafta olanı sol tarafta olana nazaran bariz bir şekilde küçüktür.Bunun nedeni ne olabilir ve bu küçüklük ileride bana sorun yaratır mı?Şimdiden teşekkürler.

28 yorum “testis küçüklüğü

 1. hakan

  Hocam Kolay Gelsin. Benim Bir Sıkıntım Var Direkt Konuya Gireyim.
  Hocam Ben Sağ Testisim Doğuştan Sola Gore Buyuk. Bu Sağ Testisin Küçülme Gibi Bir Imkânı Varmi. Ameliyatla Veya ilaçla Sağ Testis sol ıle eşit olurmu acaba Küçülürmü .
  TESEKKUR EDERIM EMEĞINIZE VE YÜREĞINIZE SAGLIK

 2. şahin

  merhaba hocam, ben bugun ürolojiye gittim sol testisimle ilgili ve sol testisimde su birikmiş bunun büyümediği sürece ameliyat gerektirmediğini söledi doktor herhangi bi ağrı falanda yok senelerdir aynı büyüklükte hidrosol.

  Sorun sağ testimin küçük olması normalde bir testis ceviz büyüklüğünde benim sağ testis bilye kadar doktor sağ testisimle ilgili sperm tek testisten üretiliyor olabilir sperm testi yaptr fln dedi.
  sağ testisimle ilgili ne soylebilirsinz hocam okadr küçük olması çok büyük bir sorunmu ? amelyat gerektirr mi ? birde sperm testi yaptırdığımda eğer sperm sayım normalin altında cıkarsa beni ne gbi bir sorun bekliyor ?

  tesskurler smdiden hocam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.