Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
Tomografi sonucu Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

Tomografi sonucu

Soru :

Babamın mesanesinde 1 ay kadar önce 26mm kadar bir kitle tespit edildi.Biyopsi sonrası Yeni oluşmaya başlamış kanser olduğu ortaya çıktı ve kapalı operasyon ile temizlendi. operasyon sonrası çekilen tomografide “Karaciğer boyutları normal, konturu düzgün ve parankimi homojendir. Hepatik ve portal venöz yapıların seyri, konturu ve kalibrasyonu normadir. İntrahepatik safra yollarında dilatasyon izlenmedi. Karaciğer sağ lob posterior segmentte 45 mm çapında, yüzeyi lobule, duvarından hapatik ven segmenti geçen, hipodens kitle lezyonu mevcuttur. Dopler US ile değerlendirilmesi uygundur.

Mesane sağ lateral duvarda 1 cm’i geçmeyen ve muhtemelen üreter orifisine uzanan duvar kalınlaşması mevcuttur. Komşuluğunda perivezikal neovaskülarizasyon dikkati çekmiştir.
İnceleme alanındaki infrrenal abdominal aorta ve iliak bifrukasyon düzeylerinde kalsifiye-yağlı plaklar izlenmiştir. Kesit dahilinde patolojik boyut ve görünümde lenf nodu izlenmemiştir. İntraabdominal serbest ya da sınırlı koleksiyonu izlenmemiştir. Kesit dahilindeki kemik yapıları normal görünümdedir.”şeklinde bir ifade var. önemli birşey midir? kanserli bir doku olabilir mi?

Etiketler: ,

01 Mayıs 2010

“Tomografi sonucu” için 6 Yorum

 1. esraakyol diyor ki:

  SONUÇ CD OLARAK ELİME VERİLDİ

 2. esraa diyor ki:

  slm doktorum benim zaman zaman baş dönmeleri denge kaybı gibi sorunlar yaşadığımdan bugün tomografi çekildim bunların nedenleri acaba tomogrofide çıkarmı bide unutkanlıklarım oluyor

 3. HÜSNÜ diyor ki:

  SELAM DOKTOR BEY BENDE SİNÜZİT HASTALIĞI VAR ASKERDEYKEN BEYİN TOMOGRAFİSİ ÇEKİLDİM FAZLA İLGİLENMEDİLER.TOMOGRAFİ SONUCUNU YAZILI OLARAK VERDİLER SONUÇ ŞÖYLE ” NAZAL SEPTUM SOLA DEVİYEDİR.SAĞ MAXİLLER SİNÜS TABANINDA MOLAR DİŞ PERFORASYONU ,YİNE TABANDA VE LATERAL DUVARDA MUKOSELLER İZLENMİŞTİR.” NE ANLAMA GELDİĞİNİ YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM .HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER

 4. Doktor Deva diyor ki:

  İlgili doktorumuz en kısa sürede size ayrıntılı bir cevap verecektir

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz