travazol kremı kullanmalı mıyım sizce?

Merhabalar

Yaklaşık 7-8 yıldır ayaklarımda terleme var.Yaz veya kış ayaklarımda çorap olmadığı halde bile az veya çok terleme yapıyor.Özellikle baş parmaklarımda terleme daha fazla.ayakkabı giydiğimde ise en fazla 45dk içerisinde terlemiş oluyor.Hem ayakkabı hemde çorap baya ıslak oluyor.Her nereye gitsem yanımda fazladan çorap taşıyorum.Arada sırada mantara benzer beyaz baloncuklar görüyorum parmak aralarımda.Parmak aralarında bazen kabuk soyulmaları da oluyor.

Bununla baş etmek için birkaç yol denedim fakat sonuç alamadım.Doktora gittiğimde bana önerilen birkaç ilaç oldu.Başta Duransol daha sonra Mycocur(30ml) olan iki spreyi kullandım fakat sorunum hala devam ediyor.Bir tane de Travazol krem verdiler onu kullanmaya başlamadım daha.

Nasıl bir yol çizmeliyim bu durumdan kurtulmak için?travazol kremı kullanmalı mıyım sizce?

Cevap

Aşağıda ki bölüme bakabilirsiniz

2 yorum “travazol kremı kullanmalı mıyım sizce?

 1. Celal

  Travocort Krem 15 gr. Kulak Kaşıntısı, kulak enfeksiyonu veya kulak mantarlarında kullanılabilirmi?.
  Acil cevaplarsanız sevinirim.

 2. Dermatofitler denilen mantarlar tarafından yapılan infeksiyondur. Vücudumuzda normalde bakteriler ve mantarlar hastalık yapmadan yaşarlar. Uygun ortam bulduklarında hızla çoğalıp, infeksiyona neden olabilirler. Ayak mantarı oldukça sık rastlanan bir cilt hastalığıdır. Genellikle ergenlikten sonra görülür. En sık görülen ve en çok tekrar eden mantar infeksiyonudur . Diğer mantar infeksiyonlarıyla birlikte görülebilir. Ayak mantarı ve benzer hastalıklara tinea infeksiyonları denir ve saç, tırnak ve dış deri gibi dokularda yaşayabilirler. Nemli ve ılık bölgelerde ürerler. Sıkı ayakkabılar giyilmesi, cildin uzun süre nemli kalması, küçük tırnak ve cilt sıyrıkları duyarlılığı arttırabilir. Tinea infeksiyonları bulaşıcıdır , direkt temasla veya aynı ayakkabı ya da duş zemininin kullanılması ile geçebilir.

  Önlem olarak şunları göz önünde bulundurmanız öneririm.:

  1) Ayak temiz, serin ve kuru tutulmalıdır.
  2) Pamuklu, yün veya bunlar gibi emici maddelerden yapılmış çoraplar giyilmelidir.
  3) Ayakkabılar ayağa tam olmalı ve böylece ayağa ya da tırnaklara travma azaltılmalıdır. Dar burunlu, yüksek topuklu, eski, yıpranmış ayakkabılar, çorapsız giyilen ayakkabılar veya başkasının ayakkabısı giyilmemelidir ..Eski yıpranmış ayakkabılar, çorapsız giyilen ayakkabılar veya başkasının ayakkabısı.
  4) Yüksek yoğunlukta mantar sporları içerebilecek yüzeylerde yalın ayak yürümekten kaçının : halı döşeli zeminler, banyo yerleri, duşlar, jimnastik salonları, soyunma odaları, yüzme salonları, hamamlar gibi.
  5) Tırnaklar kısa ve düz kesilmelidir. Kenarlarını yuvarlak kesmeyin.
  6) Vücudun diğer kısımlarında olan tinea pedis ve yüzeysel mantar infeksiyonlarına bakın ve tedavi ettirin. Normal ve anormal tırnakları kesmek için farklı tırnak makasları kullanın.
  7) Aile üyeleri veya yakın arkadaşlar, temas eden kişiler tinea pedis ve tırnak mantarı için tedavi edilmelidir.
  8) Kaşıntı, kızarıklık, sulanma, su dolu kabarcıklar, normal görünen tırnağın renginde değişme gibi durumlarda tinea pedis veya tırnak mantarından şüphelenin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.