Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
üretral darlık Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

üretral darlık

Soru :

26 yasında bır bayanm.3 yıldır üretral darlık hastasıym.3 kez ameliyat oldum kalın bujilerle genişletme yaptılar ameliyatta.sonra kapanma olmasın diye dilatasyon yaptılar.şu an hala aynı sıkıntı içindeyim.2 ayda bır dilatasyon geçiriyorum ama iyi olamadım.dilatasyon oldugum zaman 1 ay çok rahatım sonra yavaş yavaş idrarda azalma ve kasık agrısı ile tekrar baş gosteriyor.ne kadar ıkınsam idrar boşalmıyor bu yüzden sık sık tuvalete gidiyrm. cok üroloji doktoruna gittim ama bazı ürologlar ben üretral darlıktan anlamam diye baska doktora yonlendirdi en son buldum ama anlattıgım gibi hala aynı sıkıntıyı cekiyorum.hocam ne olur bana yol gosterın samsunda oturuyorum yonlendirebilceniz bir doktor varmı bu konuda uzman.acil cevabınızı bekliyorum teskkrlr….

Sorunuzun Cevabı

Ürethra darlıkları genellikle ameliyattan 1 senesonra tekrar ederler. Bundan kaçınmak mümkün değildir. En fazla 2 sebe sürebilir. Bunu engelleyecek ne bir tedavi neden bir yöntem vardır.
Greenlight prostat ameliyatlarında kullanılan bir yöntemdir. Urethra darlığında kullanılsa bile normal kapalı ameliyattan bir farkı yoktur.

Etiketler:

09 Mart 2011

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz