üretral darlık

26 yasında bır bayanm.3 yıldır üretral darlık hastasıym.3 kez ameliyat oldum kalın bujilerle genişletme yaptılar ameliyatta.sonra kapanma olmasın diye dilatasyon yaptılar.şu an hala aynı sıkıntı içindeyim.2 ayda bır dilatasyon geçiriyorum ama iyi olamadım.dilatasyon oldugum zaman 1 ay çok rahatım sonra yavaş yavaş idrarda azalma ve kasık agrısı ile tekrar baş gosteriyor.ne kadar ıkınsam idrar boşalmıyor bu yüzden sık sık tuvalete gidiyrm. cok üroloji doktoruna gittim ama bazı ürologlar ben üretral darlıktan anlamam diye baska doktora yonlendirdi en son buldum ama anlattıgım gibi hala aynı sıkıntıyı cekiyorum.hocam ne olur bana yol gosterın samsunda oturuyorum yonlendirebilceniz bir doktor varmı bu konuda uzman.acil cevabınızı bekliyorum teskkrlr….

Sorunuzun Cevabı

Ürethra darlıkları genellikle ameliyattan 1 senesonra tekrar ederler. Bundan kaçınmak mümkün değildir. En fazla 2 sebe sürebilir. Bunu engelleyecek ne bir tedavi neden bir yöntem vardır.
Greenlight prostat ameliyatlarında kullanılan bir yöntemdir. Urethra darlığında kullanılsa bile normal kapalı ameliyattan bir farkı yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>