vajinada iç dudakta sivilce

vajinamın sağ iç dudagında mercimek büyüklüğünde mor ve biraz sert bi sivilce cıktı. Ağrısı rahatsız edici değil sadece elimi attıgımda biraz ağrı oluyor. Bu önemli birşey midir? Doktora görünmem lazım mı? Bana bilgi verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

3 yorum “vajinada iç dudakta sivilce

 1. atiye

  iç dudağmda sarkma var bunun ne gbi zararları olabilir… bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

  • sevgili atiye yapısal bir sorun olabilir bu gibi durumlarda estetik ameliyatlar yapılmaktadır
   Vajina İç Dudak Küçük Dudak Estetiği günümüzde giderek artan bir sayıda talep edilmektedir. Bunun sebebi sanırım bayan hastaların çekinerek ya da utanarak doktoruna soramadığı soruların yanıtlarını internetten hem de konunun uzmanından öğrenmeleri olabilir. Vajina iç dudak ya da küçük dudak estetiği özellikle küçük dudakların aşırı büyümesi, sarkması durumunda yapılan bir estetik ameliyattır. Bu ameliyata labioplasti (cinsel estetik) denmektedir.

   Vajina küçük dudakların aşırı büyümesi konusunda bazen hiç bir sebep bulunmayabilir. Bunun dışında aşırı kilo alıp verme, ya da kalıtsal sebeplerle iç dudaklar büyüyebilir. Vajina iç dudakların ya da küçük dudakların aşırı büyümesi en başta görünüm olarak cinsel bölgenin kötü görünmesine neden olur. Sırf bu nedenle depresyona giren bayan hastalar mevcuttur. Ayrıca cinsel bölgenin temizlenmesi zorlaşır bu nedenle hijyenik olarak ta olumsuzluklara neden olabilir. Bunun dışında cinsel ilişki sırasında aşırı büyük olan küçük dudaklar ya da iç dudaklar vajina kenarına sıkışarak ağrı ve acıya neden olabilir, orgazmı engelleyebilir.

   Tüm bu olumsuzluklar vajina küçük dudak estetiği ile düzeltilebilir. Küçük dudak estetiği (labioplasti), 18 yaş üzerinde her yaşta yapılabilir, kızlık zarına zarar vermez. Vajina iç dudak estetiği, orgazmı önlemez, aksine yardımcı olur. Özellikle klitoris üzerinde de doku fazlalığı olan bayanlarda iç dudak estetiği ile birlikte klitoris estetiği de yapılabilir. İç dudak estetiği herhangi bir cinsel haz ile ilgili sinirin kesilmesine neden olmaz. İç dudaklar derialtı yağ dokusu içermez ve üzeri tüysüzdür. Ameliyat lokal anestezi ile yapılır.

   Ameliyat zamanlaması için mens bitiminden sonra yapılması daha uygundur. Ameliyatta eriyen dikişler konduğu için dikiş alma problemi yoktur. Ameliyattan sonra koruyucu antibiyotik ve ağrı kesici kullanılır. Her tuvaletten sonra ameliyat bölgesi antiseptik ile silinir. Ameliyat sonrası 3-7 gün kadar hafif sızıntı şeklinde kanama olabilir. Ameliyat bölgesi kuru tutulmalı sık sık pet değiştirilmelidir. Ameliyat sonrası iyileşme 1 hafta kadar sürebilir. Dikişler ise birkaç haftada erir. Ameliyattan sonra 4 gün duş alınmamalı, 4 hafta cinsel ilişki yapılmamalıdır. İyileştikten sonra ameliyat bölgesinde iz kalmaz, ameliyat olduğunuz belli olmaz.

 2. Bu konuda buradan ayrıntılı bir bilgi alabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>