Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
yetişkin kalça çıkığı Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

yetişkin kalça çıkığı

Soru :

annem 55 yaşında . annemin sol bacağı doğuştan diğerindan kısa ve kemik erimesi sorunu yaşadı. bacağının diz kısmı içe doğru yamulmuş.görüştüğümğz doktor uzun olanı kısaya göre kalçadan kesmek gerektiğini söyledi. iki dize protez takılcak dendi. biz daha ayrıntılı bilgi almak istiyoruz tedavi süreci bizi korkutuyor.

Etiketler: , ,

11 Eylül 2010

“yetişkin kalça çıkığı” için 2 Yorum

  1. hacı dedi ki:

    hocam bende yaklaşık 10 yıldır L4 L5 S1 bölümlerinde bel fıtığı var ancak son bir kaç aydır sağ kalçamda yoğun bir şekilde ağrı var doktorlara gittiğimde bunun bel fıtığından kaynaklanıyor olabileceğini söylediler iğne verdiler iğneleri kullandıktan sonra kısmen ağrı gitti ama iğneler bitince yeniden ağrı olmaya başladı rahat bir şekilde eğilemiyorum sağ bacağımı ayakta durduğum yerde 50 cm kaldırdıktan sonra kalça ağrısı kendini gösteriyor eğilip çorabı giydiğimde bile ağrı oluyor bu daha önce bel fıtığı ağrılarını gördüm ancak bu ağrılar genelde belimde oluyuordu, fakat bu ağrı kalçadan çıkınca acaba kalça çıkığımı var diye şüphe ediyorum bu ağrıların sebebi bel fıtığından mı yoksa başka bir şeyden mi kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  2. nurdan dedi ki:

    annem 49 yaşında, doğuştan sol ayağında [S73.0] kalça çıkığı var, uzun süredir sol ayak başparmağı ile bileğinde ağrı var-kendisi çalışıyor- bunun tedavi yöntemi illa ameliyat mı? alternatif yöntemlerimiz var mı?
    teşekkürler, iyi çalışmalar..

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz