Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
yoğun bakım Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

yoğun bakım

Soru :

yoğunbakım da uyutulan hastalar acı veya herhangi bir şey hisseder mi?

Cevap

En önemli faktör sevgi! Komadaki hasta sevilmeli. Hasta yakını hastayı ne kadar seviyor, ne kadar verici davranıyorsa o derin komadaki kişinin iyileşme şansı o kadar yüksektir. Gördüklerimden söylüyorum, hasta ne kadar seviliyorsa, iyileşmesi o kadar hızlı olur. Benim verdiğim ilaçlar ya da yaptıklarım o kadar önemli değil. Asıl olan sevgi. Bu sevgiyi destekleyecek olan da bakım kalitesidir.

Etiketler:

24 Nisan 2011

“yoğun bakım” için 3 Yorum

  1. Recep diyor ki:

    11 gundur yogun bakimda annem damarlar tikali dendi yagli stent takildi 2 gun snra fenalasti ambulansta kalbi durmus 7 dkya yakin suan yogun bakimda suuru kapali beyninde odem olusmus akcigerleri hasar gormus solunum cihazindan destek aliyor. Suan nefes alirken zorlaniyor dendi bogazi delip hortumu ordan vercez daha rahat nefes almasi icinmis doktorlar hergun farkli biseyler soyluyolar ve cok tedirgin oluyoruz yardimci olursaniz sevinirim. SAYGILAR HOCAM.

  2. Çaresiz diyor ki:

    Merhaba hocam babam 1 aydır yoğun bakımda kalp kası aort şahdamarı yırtıldı 1 de baypas oldu bir damarı Değişti doktorlar çok zor ameliyat-ı dedi yüzde bir ihtimal verdiler kalbini çalıştıramıyoruz dediler Alllaha şükür olsun ki sağsalim çıktı ama uyanmadı hala ama diğer organları Çalışıyor sadece solunum desteği veriyorlarmış başını oynatıyor yutkunuyor tepkilerde veriyormuş Gözlerini de açıyormuş ama bilinçsiz diyor doktorlar uyanma şansı var mı ne Kadar’da uyanır şimdiden teşekkürler.

  3. .... diyor ki:

    mrh hocam.babam 45gündür komada bilinci kapalı ilaçlı tomografi sırasında verilen ilaç babamın kalbini durdurmuş 50 dakika sonra kalbini calıştırmışlar suanda şuuru kapalı solunumu makineye bağlı bizi duyarmı kendine gelirmi şuuru acılırmı eski haline dönermi lütfen cevaplarmısınız cok caresizis

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz