Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva
Anasayfa > yoğun bakım Hastalığı ve Tedavisi

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

yoğun bakım

Soru :

yoğunbakım da uyutulan hastalar acı veya herhangi bir şey hisseder mi?

Cevap

En önemli faktör sevgi! Komadaki hasta sevilmeli. Hasta yakını hastayı ne kadar seviyor, ne kadar verici davranıyorsa o derin komadaki kişinin iyileşme şansı o kadar yüksektir. Gördüklerimden söylüyorum, hasta ne kadar seviliyorsa, iyileşmesi o kadar hızlı olur. Benim verdiğim ilaçlar ya da yaptıklarım o kadar önemli değil. Asıl olan sevgi. Bu sevgiyi destekleyecek olan da bakım kalitesidir.

Etiketler:

24 Nisan 2011

“yoğun bakım” için 2 Yorum

  1. Çaresiz diyor ki:

    Merhaba hocam babam 1 aydır yoğun bakımda kalp kası aort şahdamarı yırtıldı 1 de baypas oldu bir damarı Değişti doktorlar çok zor ameliyat-ı dedi yüzde bir ihtimal verdiler kalbini çalıştıramıyoruz dediler Alllaha şükür olsun ki sağsalim çıktı ama uyanmadı hala ama diğer organları Çalışıyor sadece solunum desteği veriyorlarmış başını oynatıyor yutkunuyor tepkilerde veriyormuş Gözlerini de açıyormuş ama bilinçsiz diyor doktorlar uyanma şansı var mı ne Kadar’da uyanır şimdiden teşekkürler.

  2. .... diyor ki:

    mrh hocam.babam 45gündür komada bilinci kapalı ilaçlı tomografi sırasında verilen ilaç babamın kalbini durdurmuş 50 dakika sonra kalbini calıştırmışlar suanda şuuru kapalı solunumu makineye bağlı bizi duyarmı kendine gelirmi şuuru acılırmı eski haline dönermi lütfen cevaplarmısınız cok caresizis

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz