Yoğun ve pıhtılı kanama

iyi günler doktor bey.size daha öncede yazmıştım.16 nisanda adetim 1 hafta gecikmişti düşük oldu.12 mayısta adet oldum.gece ve bugün kanama pıhtılı ve çok ağrılı geçti.düşük yaparken vajinal ultrasonla baktılar polikist yada sakıncalı bir durum yok dedi.hatta ultrasonda bakan arkadaş doktor neyden şüpheleniyor dedi.bende dıış gebelik dedim.yok demişti.doktor sadece düşük dedi.yani şöyle bir sorun var demedi.düşükten önceki zamanlardada bazı aylarda kanama yoğun ve pıhtılı oluyordu.neden olabilir acaba?teşekkür ederim.

Yoğun ve pıhtılı kanama” üzerine 3 yorum

  1. bu kan pıhtılarının her ay adetin 2. yada 3. günü avuç içi büyüklüğünde ve 5 dakika içersinde birden bire gelmesi normalmidir bu bir hastalık belirtisi olabilir mi??

  2. Kanamanın fazla ve krampların olduğu ilk günlerde pıhtıların gelmesi normaldir. Vücudunuzda pıhtılaşmayı önleyen faktörler üretilir. Kanamanın çok yoğun olduğu günlerde üretilen bu faktörler yetersiz kalabilir ve pıhtılaşma olur. Fakat her zamankinden büyük pıhtılar geliyorsa mutlaka her defasında incelenmesi  ve klinik muayene yapılması gerekiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir