Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva
Anasayfa > Yüzdeki kızarıklık Hastalığı ve Tedavisi

Yüzdeki kızarıklık

Soru :

Yüzümde var önce sivi,lce peşine kızarılık yaygın olarak ne yapmam gerrekir 1 aydır geçmedi

Aranan Kelimeler:

Etiketler: ,

08 Şubat 2010

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

»
Soru Sormak için Resme Tıklayın

“Yüzdeki kızarıklık” için 5 Yorum

 1. berat diyor ki:

  yüzde göz altında kızarmalar meydana gelmeye başladı alerji için doktora gittim alerji hap verdi fakat yüzdeki kızarıklıklar sonra meydana geldi

 2. ayse diyor ki:

  Selam,

  Benim yuzdeki kizarilikliktan bi sorum olacakti. Ben 4 sene acne problemi cektim, en son elleza diye bi krem kulanmistim yardim etti yuzumdeki acne tamammen kaybolmustu, sadece acneden kalma kizariklarim var yanaklarimda onu nasil giderebilirim?

  Yardimci olursaniz cok sevinirim.

  Ayse,

 3. Doktor Deva diyor ki:

  Öncelikle bir endokrin veya dahiliye uzmanına muayene olmanız ve gerekli testleri yaptırmanız gerekiyor. Bunun birçok sebebi olabilir. O yüzden kapsamlı olarak araştırmak gerekiyor. Bunun dışında bu kızarıklıklar hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse

  Ani yüz kızarması ; bizim kontrolümüzde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur.

  Yüzün aniden kıpkırmızı olduğu bu durum özellikle sosyal ve duygusal uyarılarla başlayabilir ve kişiyi çok zor durumda bırakabilir. Baş kızarması, boyun kızarması, kulakların kızarması şeklinde yayılabilir. Kişilere göre bir süre devam eder. Yüzde sebepsiz ani kızarma bir hormon hastalığı sonucuda olabilir

   

  Arkadaşlarla toplantı yaparken, sokakta, markette alışveriş yaparken, restoranda yemek siparişi verirken, uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşla karşılaştığında, karşı cins kompliman yaptığında, patronla ciddi bir mesele konuşurken, biriyle tartışırken yüz kızarması başlayabilir. Facial blushing olarak ta bilinir.

   

  Yüzde sıcaklık artması, ısınma hissi yapabilir.

  Sıradan sosyal durumlar sıkıntıya döner, sosyal hayat ve iş hayatı çekilmez hale gelir. Bu durumun başkaları tarafından hastalık veya önemli bir varlığı şeklinde düşünülmesi, bu konuda sorular sorulması, yalan söylüyor veya bir şey saklıyor zannedilme korkusu, yanlış anlaşılma ve durumundan kuşku duyulduğunu düşünme hastalığı daha da artırır. Sıklıkla sosyal fobi ile birlikte bulunur.

   

  Kontrol edilemeyen aşırı yüz kızarıklığı çok sıkıntı yaratıyorsa klipsli ETS ile kalıcı olarak tedavi edilebilir. Diğer tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda yüz kızarması hastaların %95’inde tamamen düzelir. Bu operasyonda yüz cildi kan damarlarında ani genişlemeye yol açan sempatik sistem uyarısı engellenir. Yüz terlemesine neden olan sinirlerde aynıdır.

   

  hülasa sorununuzun direkt tedavisine yönelik iki seçenek var :

   

  1) Vasküler lazer tedavisi ve

  2) sempatektomi ameliyatı.

   

  Vasküler lazerler büyük hastanelerde bulunurlar ve spesifik olarak derinin altındaki damarları hedeflerler. ama bunlar genelde yüzeydeki damarları etkilediğinden çoğu zaman yetersiz kalır.

   

  Sempatektomi ise ciddi anlamda bir ameliyattır. Yüzünüze ulaşan ve kızarmaya neden olan sempatik sinirler endoskopi ile koltuk altınıza yakın bir bölgeden girilerek kesilir. En etkili sonuç bu yöntemle alınır ..fakat cerrahi bir tedavi olduğu için riskleri de vardır.

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz