Yüzdeki kızarıklık

Yüzümde kızarıklık var önce sivi,lce peşine kızarılık yaygın olarak ne yapmam gerrekir 1 aydır geçmedi

5 yorum “Yüzdeki kızarıklık

 1. berat

  yüzde göz altında kızarmalar meydana gelmeye başladı alerji için doktora gittim alerji hap verdi fakat yüzdeki kızarıklıklar sonra meydana geldi

  • sevgili berat alerji durumu devam ediyor olabilir

 2. ayse

  Selam,

  Benim yuzdeki kizarilikliktan bi sorum olacakti. Ben 4 sene acne problemi cektim, en son elleza diye bi krem kulanmistim yardim etti yuzumdeki acne tamammen kaybolmustu, sadece acneden kalma kizariklarim var yanaklarimda onu nasil giderebilirim?

  Yardimci olursaniz cok sevinirim.

  Ayse,

  • sevgili ayşe görmeden ilaç tavsiye etmek güç o yüzden bir uzmana muayene olup uygun kremleri alabilirsiniz

 3. Öncelikle bir endokrin veya dahiliye uzmanına muayene olmanız ve gerekli testleri yaptırmanız gerekiyor. Bunun birçok sebebi olabilir. O yüzden kapsamlı olarak araştırmak gerekiyor. Bunun dışında bu kızarıklıklar hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse

  Ani yüz kızarması ; bizim kontrolümüzde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur.

  Yüzün aniden kıpkırmızı olduğu bu durum özellikle sosyal ve duygusal uyarılarla başlayabilir ve kişiyi çok zor durumda bırakabilir. Baş kızarması, boyun kızarması, kulakların kızarması şeklinde yayılabilir. Kişilere göre bir süre devam eder. Yüzde sebepsiz ani kızarma bir hormon hastalığı sonucuda olabilir

   

  Arkadaşlarla toplantı yaparken, sokakta, markette alışveriş yaparken, restoranda yemek siparişi verirken, uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşla karşılaştığında, karşı cins kompliman yaptığında, patronla ciddi bir mesele konuşurken, biriyle tartışırken yüz kızarması başlayabilir. Facial blushing olarak ta bilinir.

   

  Yüzde sıcaklık artması, ısınma hissi yapabilir.

  Sıradan sosyal durumlar sıkıntıya döner, sosyal hayat ve iş hayatı çekilmez hale gelir. Bu durumun başkaları tarafından hastalık veya önemli bir varlığı şeklinde düşünülmesi, bu konuda sorular sorulması, yalan söylüyor veya bir şey saklıyor zannedilme korkusu, yanlış anlaşılma ve durumundan kuşku duyulduğunu düşünme hastalığı daha da artırır. Sıklıkla sosyal fobi ile birlikte bulunur.

   

  Kontrol edilemeyen aşırı yüz kızarıklığı çok sıkıntı yaratıyorsa klipsli ETS ile kalıcı olarak tedavi edilebilir. Diğer tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda yüz kızarması hastaların %95’inde tamamen düzelir. Bu operasyonda yüz cildi kan damarlarında ani genişlemeye yol açan sempatik sistem uyarısı engellenir. Yüz terlemesine neden olan sinirlerde aynıdır.

   

  hülasa sorununuzun direkt tedavisine yönelik iki seçenek var :

   

  1) Vasküler lazer tedavisi ve

  2) sempatektomi ameliyatı.

   

  Vasküler lazerler büyük hastanelerde bulunurlar ve spesifik olarak derinin altındaki damarları hedeflerler. ama bunlar genelde yüzeydeki damarları etkilediğinden çoğu zaman yetersiz kalır.

   

  Sempatektomi ise ciddi anlamda bir ameliyattır. Yüzünüze ulaşan ve kızarmaya neden olan sempatik sinirler endoskopi ile koltuk altınıza yakın bir bölgeden girilerek kesilir. En etkili sonuç bu yöntemle alınır ..fakat cerrahi bir tedavi olduğu için riskleri de vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>