Strese bağlı kalp spazmı

Sağlıklı bir insanın şiddetli stres ve üzüntüye bağlı kalp spazmı geçirme durumunda kalp damarlarındaki daralma ve kasılma ne kadar zaman sürer ve ne kadar hasar bırakır?
-Sağlıklı bir insanda şiddetli stres ve üzüntüye bağlı kalp spazmı geçirme olasılığı yüzde kaçtır?
-Kalp krizi geçirip tedavi olmayan biri kalp kasındaki doku ölümlerinin etkilerini kriz bittikten sonraki bir saat içinde hissetmeye başlar mı? veya hangi etkiyi kriz bittikten ne kadar zaman sonra hissetmeye başlar?
-Kalp krizi sırasında göğüste başlayan ağrı mutlaka kollara, boyuna, çeneye ve sırta hissedilir ve yayılır mı? Göğüste başlayan ağrı kollara, boyuna, çeneye ve sırta yayılıyorsa kalp krizi geçirenlerin yüzde kaçında bu yayılma gerçekleşiyor yüzde kaçında ağrı sadece göğüste başlayıp yayılmadan göğüste kalıyor?
-Bir defa kalp krizi geçirip tedaviye çok geç kalan ve kalbinde hasar kalan kişinin ikinci kalp krizi geçirme olasılığı artar mı?
-Yeme içme ve sporuna dikkat eden sağlıklı bir insanda sadece aşırı stres ve üzüntüye bağlı olarak kalpte oluşabilecek hasarlar nelerdir?

Cevap için görsele tıklayın

Online Doktora sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.