C6-7 düzeyinde diske komşu end-plate posterior

LOMBER MR
L4-5 düzeyinde posterior santral dar kaideli hafif anüler taşma ve minimal tekal kese basısı mevcuttur.
L5-S1 düzeyinde santral sol paramedian ekstrüde disk nedeni ile tekal kese sol anterioruna ve sol S1 sinir köküne hafif bası izlenmiştir.

SERVİKAL MR
c3-4 düzeyinde posterior santral dar kaideli minimal protrizyon ve hafif tekal kese basısı mevcuttur.
C4-5 düzeyinde posterior santral minimal protrizyon ve hafif tekal kese basısı mevcuttur.Diske komşu end-plate anterior köşelerinde osteofitler izlenmiştir.Unkal eklemler düzeyinde hafif osteofitik hipertrofi izlenmekle birlikte herhangi bir bası bulgusu mevcut değildir.
C5-6 düzeyinde herniasyon bulgusu mevcut değildir.
C6-7 düzeyinde diske komşu end-plate posterior kesiminde diffüz anüler taşma ve hafif dejeneratif hipertrofi izlenmiştir.Anterior subarachnoid mesafe ve foramenler hafif daralmıştır ancak herhangi bir bası bulgusu mevcut değildir.
C7-Th1 düzeyinde posterior santral minimal protrizyon hafif tekal kese basısı mevcuttur.Kord basısı ve kök basısı mevcut değildir.

bel ve boyunda diğer ilişkiler normaldir.nasıl bir tedavi şekli uygulanmalıdır?(cerrahi mi fizik tedavi ilaç kaplıca vs mi?)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>