sağ kaburga da kramp

sağ kolumla ağır bir şey kaldırdım.ve kolumu yukarı uzatınca sağ koltuk altımda şu an çok büyük bir acı var.kramp gibi.kolumu yukarı veya sağa sola çok dönderemiyorum.daha önce de hep sağ kolumu kullandığım için iş yaparken halk arasında eye batması dediğimiz sanırım kaburga kemiklerini tutan kaslarda sıkışma oldu ve şimdi sanki aynı yer gibi ama bu defa sağ koltuk altı acıyor.kas gevşetici krem sürdüm ama acıyı sağ koltık altımdaki kemik neyse orada hissediyorum.teşekkürler.

Cevap

Bir ya da birden fazla kas demetinde birden görülebilen; kısa, bazı durumlarda 10 dakikaya varan kasılmalara kramp ismi verilir. Kas kramplarında mineraller önemli yer teşkil eder. Magnezyum, potasyum ve kalsiyum eksiklikleri kramplara zemin hazırlar. Kas krampları genellikle yoğun egzersizler ve dinlenme pozisyonlarında ortaya çıkar.

Kas krampları; ani başlayan ve kişiye oldukça fazla acı veren kas kasılmalardır. Kramp giren uzvumuz oldukça gergin ve dokunmaya karşı bile aşırı duyarlı olur. Kramplar sadece yoğun egzersiz esnasında veya sonrasında meydana gelmez. Şeker hastaları, böbrek hastaları, kalp damar hastalığı olanlar ve gebeler de sıklıkla kramplardan şikayetçidir.

Kaslarımız yürüme, koşma, zıplama vb. hareketleri yapabilmesi için, iskelet sistemine en çok yardımcı olan, en önemli hareket sistemi organlarındandır. Vücudumuzun her yanı kaslarla kaplıdır. Kollarımızın, parmaklarımızın, bacaklarımızın, hatta iç organlarımızın çalışmasında bile, kaslar önemli görevlerdedir. Kaslarımızın bazıları bizim isteğimiz ile çalışırken, bazıları ise bizim isteğimiz dışında çalışırlar.

Kas krampı geçiren birine yapılabilecek en iyi yardım, öncelikle yardım eden kişinin sakin olmasıdır.
krampların kalple ilgisi bulunmamaktadır.
Kramplardan uzak durmak için aşırı sıcak günlerde sıvı tüketimine önem vermeniz gereklidir.

B vitaminleri , Magnezyum, potasyum ve kalsiyumdan zengin gıdalar almanızı ve kas gevşetici ilaçlar kullanmanızı ve iyi bir merkezde uygun bir süre içersinde kaliteli ve yoğun fizik tedavi görmenizi öneririm.

geçmiş olsun dileklerimi sunar , acil şifalar dilerim.

One thought on “sağ kaburga da kramp

  1. NURİ

    sag kaburgada 1 aydır agrı var böbrek filmi çekildi sag batın filmi çekildi akciger filmi cekildi tomografi cekildi hepsi temiz fakat agrılarım gecmedi saga sola dönemiyorum sürekli batma oluyor ve bu canımı cok acıtıyor.fizik tedaviye gitmelimiyim agrı kesici ilaclar kas gevşetici ilaç ve igne kullanıyorum kremde verdiler fakat hiç fayda görmüyorum sıcak su torbası biraz rahatlatıyor ama batmalar gecmiyor bu arada sıcak torba genelde böbreklerimin üzerinde bu böbreklerde bir soruna ilerde yol acarmı şimdiden tesekürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>