Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
prozac şurup Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

prozac şurup

Soru :

merhaba yaklaşık 2 haftadır prozac şurub kullanıyorum doktorum takıntılarımın geçeceğini söyledi ewet iyi geldi ama geceleri çok zor uykuya dalmaya başladım birde gerçekten kilo verdiriyor mu?

Cevap

Depresyon: Başlangıç dozu olarak sabahları 20 mg alınması önerilir. Günde 20-80 mg dozunda da kullanılmıştır ama çok büyük bölümü günde 20 mg’dan yüksek dozlara ihtiyaç duymaz. Klinik düzelme sağlanmazsa dozun artırılması düşünülebilir. Bu artış, her defasında 20 mg olarak gerçekleştirilir. Günlük doz sabahları ve öğlenleri olmak üzere 2 kısma bölünerek alınır. Bulimia nevroza: Günlük doz 60 mg’dır. Obsesif-kompulsif: Önerilen doz günde 20-60 mg’dır.

Endikasyonları:
Depresyon, depresyona bağlı anksiyete, obsesif-kompülsif bozukluk, bulimia nervosa, panik atakları ve premenstrüel disforik bozukluk tedavisinde kullanılır. DSM III sınıflandırmasına göre majör depresyon tanısına uyan hastalarda olumlu sonuçlar alınmıştır.

Etiketler:

24 Ağustos 2011

“prozac şurup” için 5 Yorum

 1. joje diyor ki:

  prozac şurup zayıflatır mı

 2. mesut diyor ki:

  selam hocam ramazanınız hayırlı olsun benim bir sorum var cevap verirseniz sevinirim prozac zayıflatırmı .. tşk. şimdiden…

 3. neşe diyor ki:

  merhaba panik atak sebebiyle psikiyatriye gittim bugün doktorum sende iletişim bozukluğu var dedi bana prozac şurup verdi ilk 4gün yarım ölçek 5gün tam ölçek içicem acaba ne gibi yanetkisi olur bana faydalı olurmu acaba zayıflatırmı böyle duyumlar aldım

  • Deva diyor ki:

   sevgili neşe doktorunuz uygun ilacı vermiş tavsiyesine tavsiye edildiği şekilde kullanın faydası olacaktır

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz