Penisde deri soyulması

PENİS UCU ÜST KISMINDA TIRNAK ÜSTÜ KADAR BİR BÖLGEDE DARİNİN SOYULMASI VAR. SADECE ORASI. UTANDIM DOKTORA GİDEMEDİM. SONRA GEÇMEYİNCE MECBUR KALDIM. GİTTİM. DEĞİŞİK KREMLER KULLANDIM.EN SUN LOCOİD KREPLEM KULLANDIM.GEÇMEDİ.GEÇMİYOR.SÜREKLİ O BÖLGE ŞEFFAF ÜZERİNDE JELATİN VARMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR. ACIMIYOR.İLİŞKİYE ZARARI YOK.BİR SÜRE SONRA O JELATİN GİBİ DERİ SOYULUYOR.TEKRAR AYNISI DEVAM EDİYOR.1 YIL GİBİ BİR ZAMANDIR DEVAM EDİYOR.İLERİDE NE OLUR.?BİLEMİYORUM.CİLDİYEYE VE ÜROLOJİYE GİTTİM. VERİLEN KREMLER FAYDA ETMEDİ ENDİŞELİYİM. NE YAPMAM LAZIM. TEŞEKKÜRLER.

Cevap

Penis üzerinde noktacık sivilce

46 yorum “Penisde deri soyulması

 1. huseyin

  Hocam
  Yurt disinda calisiyorum. Burada doktora gidemiyorum dil sorunu yasadigim icin. penisimin bas kismi ile kok kisminin arasinda tam ortada bir parca deri kabarmisti, bunu elimle soydum ve suanda misket buyukliginde yara gibi duruyor. Yurumekte zorlaniyorum ve hareket ettikce canim yaniyor. Konuyla ilgili yardimci olursaniz cok sevinirim zor bir durumda kaldim suanda.

  • Peniste Yara, oluşumu, erkeklerdeki üreme organlarında ortaya çıkan en rahatsız edici rahatsızlıklardan bir tanesidir. Kişilerin hayatı boyunca gerek sosyolojik gerek kendisi ile yaptığı hesaplaşmalar çerçevesinde bir çok soruna yol açabilecek organların başında üreme organları gelmektedir. Özellikle erkekler bu konuda çok daha hassastır. İşte böylesine önemli bir organ olan peniste değişik formlarda yaralar oluşması, bir çok soruna neden olabilmektedir.

   Peniste yaralar farklı bölgelerde oluşabilir. Hastalarda genellikle ayrılık gösteren özellik ise yaranın ağrılı ya da ağrısız olmasıdır. Kişiye herhangi bir rahatsızlık vermeyen ve ağrı hissi doğurmayan yaralar frengi denilen bulaşıcı hastalığın belirtisi olabilmektedir. Bu hastalık cinsel yolla bulaşan ve ilerleme seviyesine göre vücutta farklı belirtiler gösteren bir rahatsızlıktır. Frenginin ilk aşamasında genellikle peniste ağrıya ve kaşıntıya neden olmayan sert bir deri ülseri görülmektedir. Peniste yaranın oluşma zamanı fark edildikten en kısa süre içerisinde uzman bir üroloji hekimine görünmekte fayda vardır. Peniste yara belirtilerinin frengi hastalığının belirtisi olup olmadığı kan testleri ile anlaşılabilmektedir. Ancak uygun bir mikroskop incelemesi de frengi hastalığı teşhisi için yeterlidir.

   Peniste Yara
   Peniste oluşan ağrılı yaraların bir çok nedeni olabilmektedir. Bunlardan en yaygın olarak karşılaşılan vakalar, mastürbasyon sırasında penise uygulanan kontrolsüz gücün neden olduklarıdır. Penis, sürtünmeye karşı hassas bir organdır. Orantısız ve kontrolsüz gerçekleşen sürtünmeler hassas penis yüzeyinde yaralara neden olabilmektedir. Bu yüzden peniste yaraları önlemek için mastürbasyon esnasında uygun koşulları sağlamak önemlidir.

   Eğer oluşan yaralar sürtünmeden kaynaklı ise mastürbasyon esnasında herhangi bir kayganlaştırıcı madde kullanılıyorsa içerisindeki kimyasallara alerjisi olup olmadığı kişi tarafından denetlenmelidir. Alerjik bir durum söz konusu ise doktor tavsiyesi ile alınabilecek alerji ilaçlarından alınarak peniste yaralar önlenebilir. Kişi mastürbasyon esnasında kayganlaştırıcı bir madde kullanmıyor ise uygun bir yardımcı madde kullanmalı ve aşırı sürtünmenin önüne geçmelidir.

   Penisteki yaralar, penis ağzı gibi boşaltım sisteminde aktif rol oynayan hassas noktalarda da oluşabilmektedir. Boşaltım esnasında aksamalara veya mesanenin tam boşaltılamamasına dahi neden olabilecek penisteki yaralar, cinsel yolla bulaşan başka bir hastalık olan “Genital herpes enfeksiyonları” nın belirtisi olabilmektedir. Ağız çevresinde oluşan küçük ve içi sıvı dolu lezyonlar şekilde kendisini gösteren bu yaralar, penis etrafında uçukların oluşmasına neden olur.

   Ülkemizde % 5 gibi düşük bir görülme oranına sahip olan bir hastalık olsa da görülme sıklığı giderek artmaktadır. Tedavisi ise ancak uzman bir ürolog hekimin gözetiminde mümkündür. Penisteki yaraların geçmesi için etkili ilaç tedavileri uygulanabilmektedir.

   Penis yaraları, neredeyse her erkeğin hayatının belirli bir döneminde başına gelen bir rahatsızlıktır. İstatistiklere göre görülme sıklığı oldukça yüksektir. Ancak doktora başvurma oranında ortalama bir düşüş bulunmaktadır. Bunun nedeni genellikle penisin kişiye özel bir bölge olması ve doktora gitmeye çekinmesi olmaktadır. Ancak penisteki yaraların doğru ve kalıcı bir biçimde iyileştirilebilmesi ancak uzman bir hekim gözetiminde mümkündür.

   Böylesi çekinceleri olan kişiler genellikle internetten ya da tanıdıklarından edindikleri bilgiler ışığında tedavi amaçlı farklı kremler ya da ilaçlar kullanmayı denemektedir. Son derece hassas bir bölge olan penise yanlış bir kimyasal sürülmesi ise mevcut yaralardan daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Bu sorunlar gerek penisin fiziksel görünüşünde gerek kimyasal yapısında görülebilir. Bu yüzden penis sağlığı için böylesi kulaktan dolma bilgilerle kesinlikle hareket edilmemesi gerekir.

   • huseyin

    Hocam,
    Yaziyi okuyunca biraz telasa kapildim acikcasi. Son donemde kuru olarak yogun(GUN ASIRI) bir sekilde masturbasyon yaptim. herhangi bir cekinme yok derdimi rahatlikla anlatabilirim. ama burada gidebilecegim bir doktor yok, sizden baska. Beni endiselendiren durum son 4 ay icerisinde korunmasiz olarak ve hasta olup olmadigini bilmedigim sadece 2 tane bayanla iliski yasadim. Bunlardan birisi cok yakin zamanda ve ufak,tefek surtunme sorunu yasadigim bir iliski oldu. Penis uzerindeki deri soyulmadan once hicbirsey farketmedim deriyi elimle kaldirdiktan sonra olusan yaralanma sizliyor. Politik sorunlardan dolayi bulundugum ulkede giris cikis sorunu yasiyoruz. turkiyeye 3 ay sonra donecegim eger durum frengi gibi ciddi bir hastalik ise. Turkiyeye donus tarihimi bu ay olucak sekilde yapmalimiyim sizce.

    • bu yazı yara konusunda genel bir bilgi içeriyor hastayı ve sorunu görmeden teşhis konulamaz ama aşırı mastürbasyon basit bir cilt sorununa da neden olabilir yara iyileşmez büyür ise bir uzmana başvurmanız gerekiyor krem kullanıyormusunuz

     • huseyin

      Hayir hocam vucuduma doktor tavsiyesi olmadan hicbir mudahalede bulunmuyorum. Konusabildigim tek uzaman sizsiniz. Burada kapana kisilmis durumdayim suanda. Fotograf gonderebilecegim bir mail adresi olsaydi konuyla ilgili yardimci olurmuydunuz acaba?

     • fotoğraf net olarak bilgi vermez

 2. Erdinç

  penisimde ilk etapta 1 cm çapında bi kızarıklık gördüm. tahriş olabilir diye umursamadım. sonrasında sürekli olarak kabuk bağlayıp kabuk attı ve en sonunda yara kapandı ancak şuanda yaranın ilk başladığı yerde 5 kuruş çapında bi şişkinlik mevcut ve hâlâ devam ediyo. sebebi nedir?

 3. seymen

  Hocam
  Benim p***nisimde deri soyuluyo bakınca kendimi görüyom ne yapmam gerekiyor

  • mantar olabilir cilt hekimine başvurun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>